آشنایی مختصری با قهوه برزیل

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قهوه در جهان با شما صحبت کنیم. کشور برزیل

کشور "برزیل" حدود 150 سال است که به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده قهوه در جهان شناخته می‌شود و در حال حاضر حدود یک سوم از تولید قهوه در جهان را به خود اختصاص داده است. محبوبیت قهوه در کشور برزیل باعث شده است که این کشور بتواند علاوه بر بزرگترین تولیدکننده قهوه در جهان، از آمریکا پیشی بگیرد و به عنوان بزرگترین مصرف کننده قهوه در جهان هم شناخته شود.

اگر شما هم همانند ما علاقمند به آشنایی بیشتر در خصوص قهوه برزیل هستید، در ادامه با اوسکافه همراه باشید.

برای آشنایی با انواع مختلف قهوه استارباکس مقاله «انواع مختلف قهوه استارباکس» را مطالعه کنید.

تاریخچه قهوه برزیل

آشنایی-قهوه-برزیل-تاریخچه-خرید-قهوه-اوسکافه-1

اعتقاد بر این است که قهوه در سال 1727 از گویان فرانسه از طریق سرهنگ پرتغالی فرانسیسکو دل ملو پالتا به برزیل رسیده است. وی همسر فرماندار گویان را فریب می‌دهد تا از او برای قاچاق دانه‌های قهوه در مرز کمک بگیرد و در اینکار موفق می‌شود.

در ابتدای ورود قهوه به برزیل، قهوه عمدتا توسط استعمارگران اروپایی به صورت محلی مصرف می‌شد. اما با افزایش تقاضا در اروپا و ایالات متحده، صادرات قهوه برزیل افزایش یافت. این افزایش تقاضا باعث شکوفایی صنعت قهوه در سال 1802 میلادی شد و از آن سال تا سال 1820 میلادی برزیل موفق شده به تولید 30 درصد از قهوه جهان دست پیدا کند.

در اواسط تا اواخر قرن نوزدهم میلادی بیماری قهوه صنایع قهوه آسیا را نابود کرد و به آمریکای مرکزی و جنوبی این شانس را داد که به عنوان منطقه بزرگ تولید قهوه خود را به جهان معرفی کند. در دهه 1910میلادی و با عدم وجود کشورهای تولید کننده قهوه آسیایی، برزیل توانست 80 درصد تولید قهوه جهان را به خود اختصاص دهد. در ادامه و با بهبود اوضاع بیماری قهوه در کشورهای آسیایی سهم برزیل از تولید قهوه در جهان کاهش یافت اما برزیل به عنوان بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان باقی ماند.

در اوایل دهه 90 میلادی، دولت برزیل انواع صنایع کشاورزی از جمله صنعت قهوه را از حالت طبیعی خود خارج کرد. خارج شدن صنعت قهوه از حالت طبیعی خود به کشاورزان آزادی زیادی داد تا دست به آزمایش بزنند، خریداران جدید پیدا کنند و آنطور که می‌خواهند محصول خود را بفروشند.

این مقررات زدایی دروازه‌های نوآوری را به روی صنعت قهوه برزیل باز کرد و باعث شد برزیل در تحقیقات قهوه و تکنیک‌های جدید پردازش هم در جهان پیشرو شود.

50 تا 60 میلیون کیسه قهوه برزیل هر ساله در برزیل تولید می‌شود که 80 درصد آن قهوه عربیکا و 20 درصد آن قهوه روبوستا است. قهوه عربیکا تولید شده در برزیل 30 درصد از عرضه قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. 

20 میلیون از 60 میلیون کیسه‌ی قهوه تولید شده در برزیل صادر نمی‌شوند و برای مصرف خانواده‌های برزیلی در کشور باقی می‌مانند. زیرا 98 درصد از خانواده‌های برزیلی قهوه می‌نوشند ، بنابراین واقعاً تعجب آور نیست که برزیل در اواسط دهه 2010 میلادی از ایالات متحده به عنوان مصرف کننده شماره 1 قهوه جهان عبور کرد.

مشخصات و ویژگی‌های قهوه برزیل

آشنایی-قهوه-برزیل-مشخصات-ویژگیها-خرید-قهوه-اوسکافه-2

جغرافیای متنوع برزیل باعث شده است که تنوع زیادی در طعم قهوه در کشور برزیل وجود داشته باشد. لوبیا قهوه روبوستا که در علفزارها رشد می کند با نت‌های خاکی ملایم است و تلخی نسبتاً قابل توجهی ندارد.

با افزایش ارتفاع در مزارع قهوه برزیل، قهوه عربیکا را با طعم‌ها و شیرینی‌های ظریف‌تر مشاهده می‌کنیم. قهوه عربیکای کشور برزیل قهوه‌ایی با نت‌های گلدار و میوه‌ای و با طعم‌های پیچیده است که اصلاً شبیه دانه‌های معمولی قهوه برزیل نیستند.

در قهوه تخصصی، ما چند نوع طعم متفاوت از قهوه‌های برزیل مشاهده می‌کنیم. رایج ترین آن لوبیای خاکی‌، تند‌، مغزدار‌، شیرین و کم اسیدیته است که پایه‌ای ترکیبی و عالی ایجاد می‌کند.  دارند. قهوه برزیل اغلب دارای بدنه‌ای سبک‌تر، شیرینی آبدار، اسیدی ملایم و طعم پیچیده ای با نت های آهک ، شراب سفید ، گل و ادویه هستند.

با توجه به تولید انبوه قهوه برزیل، این قهوه در اکثر کشورها و فروشگاه‌های قهوه جهان موجود است و جزو قهوه‌های نسبتاً ارزان در دنیا است.  

 

قهوه برزیل برای تهیه و دم آوری انواع قهوه فرانسه، قهوه ترک و قهوه اسپرسو مناسب است.

خواص قهوه برزیل

۱- کاهش خطر ابتلا به سرطان

۲- تقویت عملکرد مغز

۳- افزایش تمرکز

۴- افزایش متابولیسم و کاهش وزن

۵- کاهش خطر بروز سکته

به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه این مقاله، مقاله‌ی "آشنایی مختصری با قهوه اوگاندو" و "همه چیز درباره قهوه اندونزی" را مطالعه فرمایید.

اگر در رابطه با نکات خرید قهوه و مواردی که لازم است در هنگام خرید بدانید علاقمند به کسب اطلاعات هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله "راهنمای جامع خرید قهوه" را مطالعه کنید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه