آشنایی مختصری با قهوه برزیل

"برزیل" بزرگ ترین تولید کننده قهوه در جهان است. به همین علت است که وقتی نام قهوه بر سر زبان ها می آید، اکثر مردم آن را با برزیل و مزارع قهوه آن می شناسند. با توجه به تنوع بالای قهوه های تولید شده در برزیل، می توان قهوه های برزیل را در تمام کشورها و فروشگاه های جهان پیدا کرد.

اگر شما هم همانند ما علاقمند به آشنایی بیشتر در خصوص قهوه برزیل هستید، در ادامه با اوسکافه همراه باشید.

تاریخچه قهوه برزیل

آشنایی-قهوه-برزیل-تاریخچه-خرید-قهوه-اوسکافه-1

اولین بار قهوه در قرن هجدهم میلادی و توسط فردی به نام فرانسیسکو وارد کشور برزیل شد. به گفته برخی، به دلیل علاقه همسر حاکم گینه فرانسه به فرانسیسکو، دانه های قهوه را به صورت مخفیانه و با قراردادن در دسته گلی آن ها را به فرانسیسکو هدیه داده است و او با خود به برزیل آورده و آنها را کاشته است.

برای خرید قهوه برزیل از سایت اوسکافه کلیک کنید.

پس از ورود قهوه به برزیل و سازگاری زمین های آن کشور برای کاشت و رشد  قهوه، این کشور از دهه ۱۸۴۰ میلادی به عنوان بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ این کشور به عنوان رهبر قهوه جهان شناخته شد، همچنین شهر ریو در برزیل به عنوان رهبر قهوه عربیکاها شناخته می شود. طبق آمار رسمی اعلامی توسط دولت برزیل، در حدود ۳۰ درصد از زمین های برزیل برای کاشت قهوه مناسب می باشند.

مشخصات و ویژگی های قهوه برزیل

آشنایی-قهوه-برزیل-مشخصات-ویژگیها-خرید-قهوه-اوسکافه-2

کشور برزیل به دلیل هوای گرم و استوایی و همچنین باران و نور آفتاب متعادلی که در طول سال دارد، برای رشد و کاشت هر دو گونه قهوه عربیکا و روبوستا شرایط مناسبی دارد.

قهوه برزیل در زمین هایی کشت می گردد که ارتفاع آن از سطح دریا در حدود ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ متر است و همین باعث تولید بیشتر قهوه در این کشور می شود. دانه ‌های قهوه برزیل متشکل از ۸۰ درصد عربیکا و ۲۰ درصد دیگر از نوع روبوستا است. قهوه برزیل دارای اسیدیته کم، عطر زیاد، کافئین متوسط و پایین و همچنین درصد برشتگی مدیوم است. از بارزترین ویژگی های قهوه برزیل، طعم های مختلف و متفاوت آن است که دارای طعم های شیرین، ادویه ای، شکلاتی، آجیلی و ... است.

با توجه به تولید انبوه قهوه برزیل، این قهوه در اکثر کشورها و فروشگاه های جهان موجود می باشد و جزو قهوه های نسبتاً ارزان است.  

قهوه برزیل برای تهیه و دم آوری انواع قهوه مناسب است. از قهوه برزیل برای دم آوری به روش اسپرسو یا دیگر روش‌ها استفاده می‌شود.

خواص قهوه برزیل

۱- کاهش خطر ابتلا به سرطان

۲- تقویت عملکرد مغز

۳- افزایش تمرکز

۴- افزایش متابولیسم و کاهش وزن

۵- کاهش خطر بروز سکته

 


نظر شما
ooscafe-logo