ooscafe-logo
دانستنی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۳۰

طرز تهیه قهوه دالگونا

قهوه دالگونا

شاید شما هم اخیراً نام قهوه دالگونا را در شبکه های مجازی شنیده باشید، دالگونا یکی از جدیدترین نوع قهوه ها است که در سال ۲۰۲۰ و با شروع اپیدمی کرونا به دنیا معرفی شد و مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا با طرز تهیه این نوشیدنی خوشمزه آشنا شوید.

شما همراهان عزیز اوسکافه می توانید برای خرید قهوه به سایت ما مراجعه کنید. 

طرز تهیه دالگونا

برای تهیه قهوه دالگونا، کافیست مقادیر مساوی از پودر قهوه فوری، شکر و آب جوش را در یک ظرف یا کاسه بزرگ ریخته و هم بزنید. برای هم زدن می توانید از همزن برقی یا دستی استفاده کنید.

از قهوه می توانید برای تهیه دسر هم در منزل استفاده کنید، برای آشنایی بیشتر با نحوه تهیه دسر با قهوه به مقاله "طرز تهیه ۴ دسر ساده و جذاب خانگی با قهوه" مراجعه کنید

مقادیر استاندارد برای تهیه یک لیوان دالگونا، حدود دو قاشق غذاخوری از هر کدام از مقادیر می باشد، البته با توجه به ذائقه و سلیقه شخصی هر فرد، می توانید مقادیر را به طور دلخواه تغییر دهید.

حال مواد ریخته شده درون ظرف را به وسیه هم زن آنقدر هم می زنیم تا مایع خمیری شکل (فوم) بوجود آید. بعد از تهیه فوم، مقداری شیر را درون لیوان ریخته و سپس مایع خمیری تهیه شده را بر روی آن می ریزیم. در صورتی که تمایل به نوشیدن قهوه دالگونا سرد دارید، می توانید تکه های یخ را درون شیر ریخته و سپس مایع خمیری تهیه شده را به آن اضافه کنید.

در پایان می توانید روی نوشیدنی تان پودر قهوه یا کاکائو یا بیسکوییت خرده شده بریزید.

قهوه دالگونا، این نوشیدنی خوش عطر و بو آماده سرو است.

برچسب ها:

قهوه فوری

مقالات مرتبط:

چگونه قهوه را در خانه رست کنیم؟

چگونه قهوه را در خانه رست کنیم؟

روش های تهیه فوم شیر در خانه

روش های تهیه فوم شیر در خانه

طرز تهیه فراپه یونانی یا کافه فراپه

طرز تهیه فراپه یونانی یا کافه فراپه