ooscafe-logo
دانستنی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲

نوشیدن قهوه با معده خالی!!!

افراد تمایل دارند که پس از بیدار شدن از خواب، روز خود را با یک فنجان قهوه خوشمزه شروع کنند. نوشیدن قهوه فواید مختلفی برای سلامتی بدن دارد و با داشتن آنتی اکسیدان بالا، می تواند از ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان جلوگیری کند و همچنین از مغز در برابر زوال عقل محافظت می کند. اگر می خواهید با خواص قهوه برای بدن بیشتر آشنا شوید، می توانید به مقاله " فواید قهوه برای سلامتی بدن " مراجعه کنید.

اما نباید یک نکته را فراموش کنید که نوشیدن قهوه با شکم خالی ممکن است تاثیر عکس بر سلامت بدن داشته باشد. پس اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر هستید، با اوسکافه همراه باشید.

نوشیدن قهوه با معده خالی باعث تولید اسید در معده شده و اگر با شکم خالی قهوه بنوشید، این کار باعث آسیب رسیدن به پوشش داخلی معده شده و موجب سوء هاضمه و سوزش سر دل می شود.

نوشیدن قهوه با معده خالی می تواند موجب افزایش نشانه های اضطراب شود و ضربان قلب، تحریک پذیری و ناتوانی در تمرکز را افزایش دهد.

محققین بر این باورند که نباید بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب اقدام به نوشیدن قهوه نماییم. بهتر است که قهوه رو یک ساعت بعد از بیدار شدن و بعد از خوردن صبحانه یا خوردن حداقل یک تکه نان، مصرف کنیم. اگر هم به خوردن صبحانه عادت ندارید (که عادت بسیار بدی است و بارها درباره مضرات اون در وبلاگ با شما صحبت کرده ایم) و اگر عادت دارید که صبح خودتون رو با نوشیدن قهوه شروع کنید، سعی کنید که حداقل قبل از نوشیدن قهوه، کمی شیر بنوشید یا تکه ای نان بخورید و یا قهوه رو به صورت کاملاً خالص و سیاه مصرف نکنید.

واضح است که مصرف قهوه با شکم خالی بر سلامت جسمی تأثیر می گذارد. اما  قهوه بر سلامت روان نیز تأثیر دارد. تولید بیش از حد اسید در معده می تواند باعث نوسانات خلقی، لرزش و سایر علائم شود.

البته هستند کسانی که چندین سال با معده خالی قهوه مصرف می کنند و احساس یا شرایط ناخوشایندی برای آنها بوجود نیامده است. اگر این وضعیت برای شما نیز صدق می کند، می توانید همچنان به نوشیدن قهوه صبحگاهی خود ادامه دهید! اما برای افراد دیگر نوشیدن قهوه همراه با صبحانه ای کامل یا حداقل در شرایطی که معده خالی نیست، توصیه می شود.

 

محصولات ما:

مقالات مرتبط: