نوشیدن قهوه با معده خالی!!!

بیشتر علاقه‌مندان به قهوه تمایل دارند که پس از بیدار شدن از خواب، روز خود را با یک فنجان از انواع  قهوه ترک، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسوی خوشمزه شروع کنند. آیا این رفتاری درست است؟

همانطور که در مقاله خواص قهوه اشاره کردیم نوشیدن قهوه فواید مختلفی برای سلامتی و بدن دارد. قهوه با داشتن آنتی اکسیدان بالا، می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های مختلفی مانند سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی و کبدی جلوگیری کند. همچنین قهوه و نوشیدن قهوه از مغز در برابر زوال عقل محافظت می‌کند.

نوشیدن قهوه با معده خالی - خرید اینترنتی قهوه - اوسکافه

با توجه به تمام خواص و فوایدی که قهوه برای بدن و سلامتی ما دارد باید در نوشیدن این نوشیدنی لذت بخش با احتیاط بیشتری عمل کنیم زیرا نوشیدن قهوه با شکم و معده خالی ممکن است تاثیر عکس بر سلامتی داشته باشد.

نوشیدن قهوه با معده و شکم خالی باعث تولید اسید در معده شده و این کار باعث آسیب رسیدن به پوشش داخلی معده می‌شود که این موضوع در نهایت موجب سوء هاضمه و سوزش در سر دل خواهد شد.

یکی از خواصی که برای قهوه بارها در مقالات اشاره شده است افزایش تمرکز و کاهش استرس و اضطراب است. اما جالب است بدانید که نوشیدن قهوه با معده خالی می‌تواند موجب افزایش نشانه‌های اضطراب شده و ضربان قلب، تحریک پذیری و ناتوانی در تمرکز را افزایش دهد. یعنی دقیقا برعکس عمل کند.

محققین بر این باورند که نباید بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب اقدام به نوشیدن قهوه کنیم و بهتر است قهوه را یک ساعت بعد از بیدار شدن و بعد از خوردن صبحانه یا خوردن حداقل یک تکه نان مصرف کنیم.

با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد اگر به نوشیدن قهوه در آغاز روز عادت دارید سعی کنید حداقل قبل از نوشیدن قهوه، کمی شیر بنوشید و یا تکه ای نان میل کنید و قهوه رو به صورت کاملاً خالص و سیاه (بدون شیر و یا شکر) مصرف نکنید.

عوارض نوشیدن قهوه با معده خالی - خرید آنلاین قهوه

با توجه به آنچه که در بالا اشاره شد مصرف قهوه (فارغ از اینکه از کدام انوع قهوه باشد) با معده و شکم خالی علاوه بر تاثیر در سلامت جسمی می‌تواند بر سلامت روان نیز تأثیر گذار باشد زیرا تولید بیش از حد اسید در معده می‌تواند باعث نوسانات خلقی، لرزش و مواردی مشابه شود.

البته هستند کسانی که چندین سال با معده خالی قهوه مصرف می کنند و احساس یا شرایط ناخوشایندی برای آن‌ها بوجود نمی‌آید. اگر این وضعیت برای شما نیز صدق می کند، می‌توانید همچنان به نوشیدن قهوه صبحگاهی خود ادامه دهید! اما برای افراد دیگر نوشیدن قهوه همراه با صبحانه‌ای کامل یا حداقل در شرایطی که معده خالی نیست، توصیه می‌شود.

در ادامه این مقاله به شما توصیه می‌کنیم مقاله "بهترین زمان نوشیدن قهوه" را مطالعه کنید.

 


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه