چه عواملی باعث ایجاد طعم سوخته و بد در قهوه می‌شود؟

 در این مطلب قصد داریم شما علاقمندان و دوست داران قهوه را با علت طعم بد انواع قهوه آشنا کنیم و به شما بیاموزیم که چطور از تلخی و سوختگی قهوه جلوگیری کنید.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از دم کردن انواع قهوه، وقتی قهوه را می نوشید، طعمی مانند سوختگی در قهوه احساس کنید و این طعم سوختگی و بد موجود در قهوه باعث آزار و حتی ایجاد خاطره بد از نوشیدن قهوه شود. این طعم سوخته و بد موجود در قهوه می‌تواند علل مختلفی داشته باشد مه به شرح زیر است:

۱- کثیف بودن دستگاه قهوه ساز خانگی

تاثیر کثیف بودن دستگاه قهوه در طعم قهوه - خرید اینترنتی قهوه - اوسکافه

بر خلاف تصور برخی افراد که فکر می‌کنند نوع دستگاه قهوه آن‌ها باعث ایجاد طعم سوخته در قهوه می‌شود  باید بدانید که کثیف بودن دستگاه قهوه ساز است که باعث ایجاد طعم بد و سوخته در قهوه می‌شود. پس فرقی نمی‌کند که از چه دستگاه قهوه‌سازی برای تهیه انواع قهوه فرانسه و اسپرسو استفاده می‌کنید، مهم تمیز بودن دستگاه و فیلترهای آن است. پس اولین توصیه‌ی ما به شما برای تهیه یک قهوه خوش عطر و خوش طعم، استفاده از دستگاه تمیز و بدون جرم و رسوب است.

پس این نکته را فراموش نکنید که پس از هر بار استفاده از دستگاه قهوه‌ساز، باید آن را تمیز کنید تا همیشه از یک قهوه خوش عطر و خوش طعم لذت ببرید.

۲- مدت زمان دم کردن قهوه

تاثیر زمان دم کردن قهوه در طعم قهوه - خرید قهوه - اوسکافه

زمان یکی از مهم ترین علل در ایجاد طعم خوب در قهوه است و یکی از عواملی که باعث ایجاد طعم بد و سوختگی در قهوه می شود، مدت زمان زیادی است که برای دم تهیه‌ی قهوه صرف می‌کنید.

زمانی که انواع پودر قهوه، در مجاورت آب داغ قرار گرفته، ابتدا عناصر طعمی و عطری قهوه آزاد شده و پس از آن ترکیبات تلخ قهوه که باعث نامطبوع شدن طعم قهوه و ایجاد طعم سوختگی در قهوه می‌شود، از آن خارج می‌شوند.

سوالی که در اینجا برای شما پیش می آید، این است که مدت زمان مناسب برای دم کردن قهوه چه زمانی است که قهوه‌ای خوش عطر و خوش طعم و بدون سوختگی داشته باشیم؟

به طور کلی نمی‌توان مدت زمان مناسبی برای تهیه قهوه اعلام کرد که در این مدت زمان طعم و عطر قهوه از بین نرود و طعم سوخته ندهد، چون مدت زمان مناسب برای دم کردن قهوه به نوع دانه قهوه، رست قهوه و دستگاه قهوه ساز بستگی دارد.

برای خرید آنلاین قهوه با قیمت مناسب و کیفیت عالی بر روی "خرید قهوه" کلیک کنید.

۳- میزان دمای آب

تاثیر دمای آب در طعم قهوه - فروشگاه آنلاین قهوه - اوسکافه

یکی دیگر از مواردی که باید برای تهیه یک قهوه با کیفیت به آن توجه کنید، دمای آب مورد استفاده است. استفاده از آب جوش برای دم کردن قهوه باعث ایجاد طعم سوختگی در قهوه می‌شود. دمای مناسب برای دم کردن قهوه کمتر از ۹۶ درجه است. همچنین پیشنهاد می‌شود تا از آب‌های آشامیدنی شرکتی که املاح و رسوب کمتر و کیفیت بهتری دارند برای دم کردن انواع قهوه فرانسه و اسپرسو استفاده کنید.

۴- رست قهوه

تاثیر درجه رست قهوه در طعم قهوه - خرید اینترنتی قهوه - اوسکافه

رست مناسب قهوه کار بسیار سختی است که از عهده‌ی بیشتر دوستداران قهوه خارج است و افراد نمی‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. رست نامناسب قهوه باعث ایجاد طعم تلخ در قهوه می‌شود.

پس به شما توصیه‌ی می‌کنیم که دفعه بعد که قصد داشتید دانه های قهوه را رست دهید، به این نکته توجه کنید که رست دادن زیاد دانه‌های قهوه باعث ایجاد طعم تلخ و سوختگی می‌شود.

حال اگر در پس از دم کردن قهوه متوجه شدید که قهوه شما طعم بد و سوخته می‌دهد، می‌توانید مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را بررسی کرده و ایراد کار خود را پیدا کنید و با رفع کردن آن، از نوشیدن یک فنجان قهوه با کیفیت، خوش طعم و عطر، لذت ببرید.
در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص دلیل تلخی انواع قهوه کسب کنید، کافیست مقاله "دلیل تلخی قهوه چیست؟ چگونه می توان از دم کردن قهوه کاملاً تلخ اجتناب کرد؟" را مطالعه کنید.

 


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه