قهوه گانودرما چیست؟

قهوه گانودرما که به لاتین با نام Ganoderma Coffee شناخته می شود، نوعی دیگر از قهوه های فوری می باشد که حاوی عصاره قارچی به نام گانودرما است.

 

خواص قهوه گانودرما

قارچ گانودرما دارای خواص بی ‌شماری است که توسط متخصصان مورد تایید قرار گرفته، اما با این حال هنوز آزمایش علمی برای اثبات خواص قهوه‌ی گانودرما صورت نگرفته است.

اما با تحقیق درمورد خواص قهوه و فواید قارچ گانودرما می‌ توان فواید قهوه گانودرما را به اثبات رساند.

 1- داشتن مقادیر زیادی آنتی ‌اکسیدان در قهوه گانودرما، باعث تقویت سیستم ایمنی شده و به این دستگاه کمک می‌کند تا با ویروس‌ها و باکتری‌ها بجنگد. همچنین این ویژگی‌ ها باعث کاهش فشار خون بالا، تقویت کبد، رفع مشکلات ریوی و حفاظت از سیستم تنفسی و گردش خون می ‌شود.

 2- قهوه گانودرما به تقویت حافظه، کاهش تنش و تقویت تمرکز کمک نموده و در درمان بیماری‌ های آلزایمر و زوال عقل کاربرد دارد.

 3- قهوه گانودرما خواص آرایشی داشته و برای رفع عیوب پوستی مانند:‌ آکنه، جای زخم و خطوط مورد استفاده قرار می گیرد و در رفع آسیب ‌های ناشی از نور خورشید هم کاربرد دارد. همچنین پوست را مرطوب و شاداب نشان می‌دهد.

 4- دارا بودن ویژگی‌های آرامش ‌بخش در قهوه گانودرما، باعث رفع استرس شده و به درمان اختلالات خواب هم کمک می‌کند.

 5- همچنین برخی از افراد بر این باورند که مصرف قهوه گانودرما باعث پیشگیری از بیماری‌هایی مانند: دیابت، اختلالات شُش، بیماری‌های قلبی و حتی سرطان می‌شود.

 

عوارض جانبی مصرف قهوه گانودرما

مصرف کافئین زیاد باعث افزایش ضربان قلب و به ‌هم ‌ریختن نظم خواب می ‌شود. گزارش ‌های زیادی از ابتلای افراد به هپاتیت بعد از مصرف محصولات گاندورما ارائه شده است. یکی از این محصولات عصاره‌ی قارچ گاندورما و قارچ بادامی بوده است. محصول دیگری که باعث بروز هپاتیت شده بود، پودر قارچ گاندورما یا لینگژی بوده است. این پودر هم موجب ابتلا به نوعی خطرناک و کشنده از هپاتیت است.

گزارش ‌های دیگری حاکی از آن است که در مصرف این قارچ باید دقت فراوانی به کار گرفته شود، زیرا امکان مسمویت با آن وجود دارد.


نظر شما
ooscafe-logo