قارچ گانودرما چیست؟ خواص قارچ و قهوه گانودرما

قهوه گانودرما که به لاتین با نام Ganoderma Coffee شناخته می‌شود، نوعی دیگر از قهوه‌های فوری است که حاوی عصاره قارچی به نام گانودرما است. این قهوه امروزه به عنوان قهوه‌ای برای درمان بیماری شناخته می‌شود و بیشتر خریداران این قهوه در ایران، این قهوه را برای خواص دارویی آن استفاده می‌کنند.

خواص قهوه گانودرما چیست؟

آیا قهوه گانودرما می‌تواند باعث درمان بیماری‌ها شود؟

این‌ها سوالاتی است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. با اوسکافه همراه باشید.

قهوه گانودرما و قارچ گانودرما چیست؟ - خرید اینترنتی قهوه - اوسکافه

خواص قهوه گانودرما

قارچ گانودرما دارای خواص بی ‌شماری است که توسط متخصصان مورد تایید قرار گرفته، اما با این حال هنوز آزمایش‌های علمی بیشتری برای اثبات خواص قهوه‌ی گانودرما نیاز است.

تحقیقات درمورد خواص قهوه گانودرما و فواید قارچ گانودرما، خواص زیر را برای این قهوه نشان داده است.

 1- مقادیر زیاد آنتی ‌اکسیدان در قهوه گانودرما، باعث تقویت سیستم ایمنی شده و به این دستگاه کمک می‌کند تا با ویروس‌ها و باکتری‌ها مبارزه کند. همچنین این ویژگی‌‌ها باعث کاهش فشار خون بالا، تقویت کبد، رفع مشکلات ریوی و حفاظت از سیستم تنفسی و گردش خون می ‌شود.

 2- تقویت حافظه، کاهش تنش و تقویت تمرکز از دیگر خواص قارچ گانودرما است. این قارچ به دلیل فوایدی که دارد در درمان بیماری‌‌های آلزایمر و زوال عقل کاربرد دارد.

 3- جالب است بدانید که قهوه گانودرما خواص آرایشی هم دارد و برای رفع عیوب پوستی مانند:‌ آکنه، جای زخم و خطوط مورد استفاده قرار می گیرد و در رفع آسیب‌های ناشی از نور خورشید هم کاربرد دارد. همچنین قهوه گانودرما پوست را مرطوب و شاداب نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که خواص قهوه برای پوست و زیبایی از گذشته به اثبات رسیده بوده است و ما در مقالات خود بارها در رابطه با آن صحبت کرده‌ایم.

 4-  آرامش ‌بخش بودن هم از خواص قهوه گانودرما است. قهوه گانودرما باعث رفع استرس شده و به درمان اختلالات خواب هم کمک می‌کند.

 5- برخی از افراد بر این باورند که مصرف قهوه گانودرما باعث پیشگیری از بیماری‌هایی مانند: دیابت، اختلالات شُش، بیماری‌های قلبی و حتی سرطان می‌شود. که در این رابطه باید بگوییم که بهبود بیماری‌های تنفسی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های کبد و درمان سرطان از خواص تمامی قهوه‌ها است.

 

عوارض جانبی مصرف قهوه گانودرما

مصرف کافئین زیاد باعث افزایش ضربان قلب و به ‌هم ‌ریختن نظم خواب می‌شود.

گزارش‌های زیادی از ابتلای افراد به هپاتیت بعد از مصرف محصولات گاندورما ارائه شده است. یکی از این محصولات عصاره‌ی قارچ گاندورما و قارچ بادامی بوده است. محصول دیگری که باعث بروز هپاتیت شده است، پودر قارچ گاندورما یا لینگژی است. 

با توجه به آنچه در این مقاله به آن اشاره شد بهتر است در مصرف این قارچ دقت بیشتری به کار گرفته شود. اما فراموش نکنیم که تمامی مواد غذایی اگر بیش از حد مجاز مصرف شوند باعث بروز مشکلات می‌شوند.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه