طرز تهیه فراپه یونانی یا کافه فراپه

فراپه یونانی یا کافه فراپه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در فصل تابستان است. این نوشیدنی برای اولین بار در سال ۱۹۵۷ و به صورت کاملاً اتفاقی در کشور یونان اختراع شده است. فراپه یک لغت فرانسوی و به معنای خنک شده با یخ است.

طرز-تهیه-فراپه-یونانی-کافه-فراپه-خرید-قهوه-اوسکافه-1

روش ها و دستورالعمل های مختلفی برای تهیه فراپه یونانی وجود دارد، اما در روش سنتی تهیه فراپه یونانی، از قهوه فوری، شکر و آب در یک لیوان بلند و دراز ریخته می شود.

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه ۳ نوع فراپه یونانی رو به شما عزیزان آموزش بدیم تا در روزهای گرم تابستان، از این نوشیدنی خنک و دلپذیر لذت ببرید. پس با فروشگاه اینترنتی اوسکافه همراه باشید.

۱- فراپه شکلاتی

طرز-تهیه-فراپه-یونانی-کافه-فراپه-شکلاتی-خرید-قهوه-اوسکافه-2

مواد لازم

شکلات تخته ای: یک پیمانه

بستنی کاکائویی: یک پیمانه

شیر: یک پیمانه

قهوه فوری: یک قاشق مربا خوری

شکر:  یک قاشق سوپ خوری

شکلات رنده شده : دو قاشق غذاخوری

یخ خرد شده: شش عدد

طرز تهیه

برای تهیه فراپه شکلاتی، ابتدا شکلات های رنده شده را به همراه آب جوش درون شیر جوش یا ظرفی ریخته و آنها را هم می زنیم تا شکلات آب شود. حال چند لحظه صبر می کنیم تا شکلات روان شده، خنک شود. سپس شکلات خنک شده را به همراه بستنی، یخ خرد شده، شیر، شکر و قهوه فوری در مخلوط کن ریخته و آن قدر هم بزنید تا یک ترکیب کف مانند بدست آید. ترکیب بدست آمده را در لیوان های بلند ریخته و می توانید از شکلات رنده شده برای تزئین استفاده نمائید. فراپه شکلاتی شما آماده سرو می باشد.

۲- فراپه کاراملی

طرز-تهیه-فراپه-یونانی-کافه-فراپه-کاراملی-خرید-قهوه-اوسکافه-3

مواد لازم

قهوه فوری یا اسپرسو: نصف فنجان

شیر: نصف فنجان

شکر: سه قاشق غذا خوری

خامه: به مقدار دلخواه

سس کارامل: سه قاشق غذا خوری

یخ خرد شده: شش عدد

طرز تهیه

روش تهیه این فراپه بسیار آسان است، کافیست تمامی مواد را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا یک ترکیب کف مانند ایجاد شود. ترکیب ایجاد شده را درون لیوان بلند ریخته و روی آن را با خامه و کارامل تزئین نمائید. نوشیدنی دلچسب و خوشمزه شما آماده سرو است.

۳- فراپه قهوه

طرز-تهیه-فراپه-یونانی-کافه-فراپه-قهوه-خرید-قهوه-اوسکافه-4

مواد لازم

بستنی وانیلی: سه اسکوپ

شیر: یک پیمانه

قهوه دم شده: یک پیمانه

شکلات رنده شده : یک قاشق غذاخوری برای تزئین

یخ خرد شده: شش عدد

خامه: به مقدار دلخواه

طرز تهیه

ابتدا بستنی وانیلی، تکه های یخ خرد شده و شیر را در مخلوط کن می ریزیم. سپس به ترکیب قبلی، قهوه دم کشیده شده را که سرد شده است را اضافه می کنیم. مخلوط کن را روشن نموده تا تمامی مواد به خوبی هم زده شوند. ترکیب بدست آمده را درون لیوان بلند ریخته و روی آن را با خامه و شکلات تزئین نمائید.

فراپه قهوه شما آماده نوشیدن است.

امیدواریم از این مطلب خوشتون بیاد. برای خرید قهوه می توانید به فروشگاه آنلاین اوسکافه مراجعه کنید.


نظر شما
ooscafe-logo