آشنایی با انواع قهوه‌ی اندونزی

بسیاری از افراد خرید قهوه های فوری و آماده را به خرید دان قهوه ترجیح می‌دهند که دلایل مختلفی از جمله عدم آشنایی آن‌ها با انواع قهوه و وجود قهوه های نامرغوب در بازار دارد.

امروز قصد داریم تا شما را با قهوه اندونزی یکی از پر فروش‌ترین قهوه‌های جهان و سومین کشور تولید کننده قهوه در جهان آشنا کنیم.

به دلیل اینکه موضوع این مقاله معرفی قهوه کشور اندونزی است اگر فکر می‌کنید در رابطه با خرید قهوه اطلاعات شما اندک است حتما مقاله "چطور قهوه بخریم؟ - راهنمای جامع خرید قهوه" را مطالعه کنید.

آشنایی با قهوه اندونزی - خرید اینترنتی قهوه - اوسکافه

"قهوه اندونزی" نامی آشنا برای دوستدارن قهوه در جهان و ایران است و علاقه‌مندان به این نوشیدنی با آن آشنا هستند.

تاریخچه قهوه اندونزی

کشت قهوه در اندونزی از اوایل ابتدای قرن هفدهم میلادی آغاز شد و غرب جاوا، اولین منطقه‌ای بود که مزارع قهوه توسط یک شرکت هلندی تاسیس شد.
در میان تمامی مناطق اندونزی که به کشت و عرضه‌ی قهوه مشغول هستند، قهوه جاوه اندونزی پرطرفدارترین است. جاوه یا جاوا یکی از بزرگترین مجمع الجزایرهای اندونزی و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان قهوه در تمام اندونزی است.
تنوع قهوه در اندونزی باعث شده تا بتوان در این کشور برای ذائقه‌های مختلف قهوه بدست آورد. همین موضوع باعث شده است که بتوان از این کشور به عنوان یکی از بزرگترین و پر تنوع‌ترین کشورهای تولید قهوه در جهان نام برد.

در سال‌های پایانی قرن نوزدهم نوعی بیماری مزارع قهوه را فرا گرفت و انواع قهوه عربیکا رو به نابودی گذاشت به طوری که کل قهوه کشور اندونزی از بین رفت. در آن زمان دانشمندان که به دنبال نوع و گونه‌ای از قهوه برای جایگزینی بودند در مناطقی از آفریقا گونه‌ای که مقاومت بیشتری در برابر بیماری و آفات گیاهان داشت را پیداکردند. این نوع که همان قهوه روبوستا است به جاوا در اندونزی معرفی گردید و به سرعت این نوع از قهوه در این کشور و در مناطقی که برای رشد قهوه عربیکا مناسب نبود گسترش پیدا کرد به طوریکه اکنون به عنوان دومین نوع و گونه‌ی پر مصرف قهوه در جهان شناخته می‌شود.

در میان تمامی مناطقی که در اندونزی به کشت و عرضه ی قهوه مشغول هستند، قهوه اندونزی جاوه طرفداران خاص خود را دارد. جاوه یا جاوا یکی از بزرگترین مجمع الجزایرهای اندونزی و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان قهوه در تمام مناطق اندونزی است.

برای آشنایی با انواع قهوه ایتالیایی مقاله «آشنایی با انواع قهوه ایتالیایی» مطالعه فرمایید.

انواع قهوه اندونزی

انواع قهوه اندونزی - خرید قهوه - اوسکافه

دو نوع قهوه روبوستا و عربیکا بیشترین سهم تولید قهوه در کشور اندونزی را دارند، اما می‌توان به قهوه‌های کاپی لوواک، مندیلینگ و آچه هم اشاره کرد که جزو معروف‌ترین قهوه‌های کشور اندونزی است.

تنوع قهوه در این کشور باعث شده است که برای ذائقه‌های مختلف انواع دانه‌های قهوه وجود داشته باشد تا بتوان از این کشور به عنوان یکی از بزرگترین و پر تنوع ترین کشورهای تولید قهوه نام برد.

به جرات می توان گفت که خواص قهوه اندونزی به نسبت سایر قهوه‌های موجود در بازار بیشتر است و در نتیجه بهترین انتخاب برای خرید یک قهوه‌ی عالی با عطر و طعم مطبوع، قهوه اندونزی خصوصا قهوه جاوه اندونزی است.

همان طور که گفتیم قهوه اندونزی بیشترین تنوع را در میان انواع قهوه روبوستا و عربیکا دارد و می‌تواند پاسخگوی همه‌ی سلیقه‌ها باشد.

امروزه کشورهای مختلف زیادی قهوه را با بهترین کیفیت به سراسر دنیا عرضه می کنند، اما قهوه اندونزی از دیرباز کیفیت خود را به جهانیان ثابت کرد و همیشه اولین انتخاب عاشقان قهوه خصوصا عاشقان قهوه روبوستا بوده است.

اگر شما قصد خرید قهوه اندونزی را دارید، از فروشگاه اینترنتی اوسکافه می‌توانید این محصول بی نظیر را تهیه کنید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه این مقاله، مقاله‌ی "آشنایی مختصری با قهوه اوگاندو" و "همه چیز درباره قهوه برزیل" را مطالعه فرمایید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه