آشنایی با انواع قهوه "قهوه اندونزی"

خیلی از افراد خرید قهوه های فوری و آماده رو به خرید قهوه ترجیح می دهند، که دلایل مختلفی از جمله عدم آشنایی با انواع قهوه و وجود قهوه های نامرغوب در بازار است.

امروز قصد داریم تا شما را با یکی از پر فروش ترین قهوه های جهان و سومین کشور تولید کننده قهوه در جهان آشنا کنیم.

"قهوه اندونزی" نامی آشنا برای دوستدارن قهوه.

با ما همراه باشید تا با قهوه اندونزی آشنایی مختصری داشته باشیم.

تاریخچه قهوه اندونزی

کشت قهوه در اندونزی از اوایل ابتدای قرن هفدهم میلادی و در غرب جاوا، اولین منطقه ‌ای بود که مزارع قهوه توسط یک شرکت هلندی صورت گرفت. رشد مزارع قهوه در اندونزی باعث توسعه بسیاری از زیرساخت ها در این کشور شده و در اواخر قرن نوزدهم این کشور را به یک کشور صنعتی تبدیل کرد.

در اواخر قرن نوزدهم کشت قهوه در این کشور به دلیل رشد نوعی قارچ بر روی برگ های قهوه دچار رکود شدیدی شد. اما استعمارگران هلندی به دلیل علاقه ای که به قهوه داشتند، تصمیم گرفتند که نوع دیگری از قهوه را که نسبت به قهوه عربیکا مقاوم تر است، جایگزین نمایند. آن ها تصمیم گرفتند که انواع قهوه روبوستا را در کشور اندونزی پرورش دهند که امروزه در حدود ۹۰% تولیدات قهوه این کشور محسوب می گردد.

در میان تمامی مناطقی که در اندونزی به کشت و عرضه ی قهوه مشغول هستند، قهوه اندونزی جاوه طرفداران خاص خود را دارد. جاوه یا جاوا یکی از بزرگترین مجمع الجزایرهای اندونزی و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان قهوه در تمام مناطق اندونزی است.

انواع قهوه اندونزی

 

انواع قهوه روبوستا و عربیکا بیشترین سهم تولید قهوه در این کشور را دارند، اما می توان به قهوه های کاپی لوواک، مندیلینگ و آچه اشاره کرد که جزو معروف ترین قهوه های کشور اندونزی می باشند.

تنوع قهوه در این کشور باعث شده برای ذائقه های مختلف قهوه وجود داشته باشد تا بتوان از این کشور به عنوان یکی از بزرگترین و پر تنوع ترین کشورهای تولید قهوه نام برد.

به جرات می توان گفت که خواص قهوه اندونزی نیز به نسبت سایر قهوه ها بیشتر بوده و در نتیجه بهترین انتخاب برای خرید یک قهوه ی عالی با عطر و طعم مطبوع است. همچنین همان طور که گفتیم قهوه اندونزی بیشترین تنوع را در میان انواع قهوه روبوستا و عربیکا داشته و می تواند پاسخگوی همه ی سلیقه ها باشد.

امروزه کشورهای مختلف قهوه را با بهترین کیفیت به سراسر دنیا عرضه می کنند، اما قهوه اندونزی سال هاست کیفیت خود را به جهانیان ثابت کرده و همیشه اولین انتخاب عاشقان قهوه بوده است. پس اگر شما هم قصد خرید قهوه اندونزی را دارید، در خرید آن شک نکنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.


نظر شما
ooscafe-logo