روش‌های تهیه فوم شیر در خانه

کف شیر که اصطلاحاً به آن فوم شیر هم گفته می‌شود یکی از اجزای اصلی کاپوچینو ولته است و در بسیاری از نوشیدنی‌های گرم بر پایه قهوه اسپرسو استفاده می‌شود. 

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

فوم گیری شیر بر خلاف تصور بیشتر افراد کار آسانی است و شما می‌توانید با چند بار تمرین، با نحوه تهیه آن آشنا شوید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید خودتان در منزل آشپزی کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله " طرز تهیه ۴ دسر ساده و جذاب خانگی با قهوه" را حتما مطالعه کنید.

روش‌های تهیه فوم شیر در منزل عبارت است از:

۱- فوم گیری شیر با استفاده از ماکروویو

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-ماکرو ویو-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

برای تهیه فوم شیر با مایکروویو، نیاز به یک بطری دارید. می‌توانید از شیشه مربا یا سس هم بجای بطری استفاده کنید.

نصف بطری را با شیر سرد پر کنید. درب بطری را گذاشته و به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه بطری را تکان دهید تا شیر کف کند. در این مرحله درب بطری را باز کرده و بطری را به مدت ۳۰ ثانیه درون ماکروویو قرار دهید تا کف شیر ایجاد و داغ و تثبیت شود.

۲- فوم گیری شیر با استفاده از فرنچ پرس

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-فرنچ-پرس-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

فرنچ پرس یکی از ابزارهای تهیه قهوه است، اما از آن می‌توانید برای تهیه فوم شیر هم استفاده کنید. تهیه فوم شیر با فرنچ پرس کار پیچیده‌ای نیست. برای تهیه فوم شیر کافیست شیر را داغ کرده و زمانی که شیر به مرحله قل خوردن رسید، آن را از روی حرارت بردارید و درون فرنچ پرس بریزید. بهتر است مقداری از فضای داخل پرنچ پرس را خالی بگذارید تا بتوان فوم گیری را براحتی انجام داد. پس از اینکه شیر داغ را به داخل فرنچ پرس ریختید اهرم فرنچ پرس را بالا و پایین کنید. اینکار را تا زمانی که حجم شیر زیاد شده و کف ایجاد شود ادامه دهید.

برای خرید قهوه با کیفیت و قیمت مناسب بر روی "خرید قهوه" کلیک کنید.

۳- فوم گیری شیر با استفاده از هم زن

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-همزن-خرید-آنلاین قهوه-اوسکافه

یکی دیگر از روش‌های تهیه فوم شیر در خانه، استفاده از همزن‌های دستی است. برای این کار، ابتدا شیر سرد را درون ظرفی بریزید و بر روی شعله گاز قرار دهید. همزمان که شیر در ظرف در حال داغ شدن است، شروع به هم زدن شیر با هم زن کنید، این کار را تا زمانی ادامه دهید که بر روی شیر کف ایجاد شود. بعد از تهیه فوم شیر، می‌توانید برای ثبات فوم، آن را به مدت خیلی کم و در حد چند ثانیه درون ماکروویو قرار دهید.

۴- فوم گیری شیر با استفاده از دستگاه اسپرسوساز

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-دستگاه-اسپرسو-ساز-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

برای درست کردن فوم شیر، می‌توانیم از نازل بخار موجود بر روی دستگاه‌های اسپرسو استفاده کنید. برای اینکار ابتدا دستگاه اسپرسو را روشن کنید و در حالت بخار آب قرار دهید. بهتر است قبل از فوم گیری، بخار اولیه موجود در دستگاه را بگیرید و پس از آن شروع به فوم گیری کنید.

شیری که از قبل برای فوم گیری تهیه کرده‌اید را به اندازه نصف یا کمتر درون پیچر (ظرف مخصوص فوم گیری) بریزید. نازل بخار را درون پیچر برده و در وسط سطح شیر قرار دهید، سپس پیچر را چرخانده تا سر نازل بخار به دیواره پیچر نزدیک شود. نازل بخار را باز کرده و فوم گیری را شروع آغاز کنید تا به فوم دلخواه خود برسید.

برای اطلاع از نحوه فوم گیری شیر پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی "آموزش تصویری تهیه فوم شیر" را حتما مشاهده کنید.


نظر شما
نظرات کاربران
کیانا :

خوب بود


فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه