روش های تهیه فوم شیر در خانه

کف شیر که اصطلاحاً به فوم شیر معروف است، در بسیاری از نوشیدنی های گرم استفاده می شود. از فوم شیر می توانید در کاپوچینو، لاته، موکا، ماکیاتو و ... استفاده کنید.

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

فوم گیری شیر کار آسانی است و شما می توانید با چند بار تمرین، با فوت و فن تهیه آن آشنا شوید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید خودتان در منزل آشپزی کنید، به شما پیشنهاد می کنم تا مقاله " طرز تهیه ۴ دسر ساده و جذاب خانگی با قهوه" رو از دست ندید.

امروز قصد داریم تا با شما، روش های تهیه فوم شیر در منزل را یاد بگیریم، پس با اوسکافه همراه باشید.

۱- فوم گیری با ماکروویو

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-ماکرو ویو-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

برای تهیه فوم شیر با مایکروویو، نیاز به یک بطری داریم. می توانید از شیشه مربا یا سس هم استفاده کنید. نصف بطری را با شیر سرد پر کنید. حال درب بطری را گذاشته و به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه بطری را تکان دهید تا شیر کف کند. در این مرحله درب بطری را باز کرده و بطری را به مدت ۳۰ ثانیه درون ماکروویو قرار می دهیم تا کف شیر ایجاد شده، داغ و تثبیت شود.

۲- فوم گیری با فرنچ پرس

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-فرنچ-پرس-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

فرنچ پرس که یکی از ابزارهای تهیه قهوه می باشد، از آن می توان برای تهیه فوم شیر هم استفاده کرد. تهیه فوم شیر با فرنچ پرس آسان است. کافیست شیر را داغ نموده و زمانی که شیر به مرحله قل خوردن رسید، آن را از روی حرارت برداشته و درون فرنچ پرس بریزید. بهتر است مقداری از فضای داخل پرنچ پرس را خالی بگذارید تا بتوان فوم گیری کرد. سپس اهرم فرنچ پرس را بالا و پایین می کنیم تا زمانی که حجم شیر زیاد شده و کف شیر ایجاد شود. بهتر است کف شیر تهیه شده را بر روی قهوه خود اضافه نمائید.

۳- فوم گیری با هم زن

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-همزن-خرید-آنلاین قهوه-اوسکافه

یکی دیگر از روش های برای تهیه فوم شیر در خانه، استفاده از همزن های دستی است. برای این کار، ابتدا شیر سرد را درون ظرفی ریخته و بر روی شعله گاز قرار دهید. حال همزمان که شیر در ظرف در حال داغ شدن است، شروع به هم زدن شیر با هم زن کنید، این کار را تا زمانی ادامه دهید که کف شیر ایجاد شود. بعد از تهیه فوم شیر، می توانید برای ثبات فوم، آن را به مدت خیلی کم و در حد چند ثانیه درون ماکروویو قرار دهید.

۴- فوم گیری با دستگاه اسپرسو

طرز-تهیه-فوم-شیر-در-خانه-فوم-گیری-با-دستگاه-اسپرسو-ساز-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه

برای درست کردن فوم شیر، می توانیم از نازل بخار موجود بر روی دستگاه های اسپرسو استفاده کرد. دستگاه اسپرسو را روشن نموده و در حالت بخار آب قرار می دهیم. بهتر است قبل از فوم گیری، بخار اولیه موجود در دستگاه را گرفته و سپس شروع به فوم گیری کنید. شیری که از قبل برای فوم گیری تهیه کرده اید را به اندازه نصف یا کمتر درون پیچر (ظرف مخصوص فوم گیری) بریزید. حال نازل بخار را درون پیچر برده و در وسط سطح شیر قرار داده، سپس پیچر را چرخانده تا سر نازل بخار به دیواره پیچر نزدیک شود. نازل بخار را باز کرده و فوم گیری را شروع می کنیم تا به فوم دلخواه خود برسیم.


نظر شما
ooscafe-logo