پرتا فیلتر و هد گروپ چیست؟

هد گروپ چیست؟

پرتافیلتر-هدگروپ-خرید-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1

هد گروپ قسمتی از دستگاه اسپرسو ساز است که آب دستگاه از آن خارج شده و به داخل سبد پرتا فیلتر ریخته می‌شود.

پرتافیلتر-هدگروپ-خرید-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-2

دستگاه های معمولی اسپرسو، دارای یک هد گروپ است، اما دستگاه‌های حرفه‌ای و صنعتی که در کافی شاپ‌ها استفاده می‌شوند، از تعداد بیشتری هد گروپ برخوردار هستند. اگر شما هم جزو علاقمندان قهوه اسپرسو هستید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز به مقاله "طرز تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز" مراجعه کنید.

پرتا فیلتر یا دسته گروپ چیست؟

پرتا فیلتر یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در دستگاه اسپرسو ساز است. پرتا فیلتر مخزنی است که در آن قهوه آسیاب شده یا پودر قهوه ریخته می‌شود و در هد گروپ قرار می‌گیرد. در نهایت عصاره قهوه از طریق خروجی‌های پرتا فیلتر به درون فنجان ریخته می‌شود.

پرتا فیلتر از یک دسته بلند و یک سبد از جنس فلز(در بیشتر واقع برنج) تشکیل شده است که به قسمت هد گروپ دستگاه اسپرسو ساز وصل می‌شود.

برای خرید قهوه با کیفیت و قیمت مناسب، بر روی "خرید قهوه" کلیک کنید.

پرتافیلتر-هدگروپ-خرید-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-3

پرتا فیلترها دارای سبدهای تک گروپ و دو گروپ است. سبدهای تک گروپ برای تهیه یه شات اسپرسو و سبدهای دو گروپ برای تهیه دو شات قهوه اسپرسو است.

دقت داشته باشید اگر قهوه اسپرسو را در حجم دو شات استفاده می‌کنید حتما باید از پرتا فیلتر دو گروپ استفاده کنید. برخی اوقات مشاهده می‌شود افراد به جای استفاده از پرتافیلتر دو گروپ پودر قهوه بیشتری در پرتا فیلتر تک گروپ میریزند که کاری اشتباه است. زیرا باعث فشار و آسیب به دستگاه اسپرسو ساز می‌شود.

انواع پرتا فیلتر

پرتافیلتر-هدگروپ-خرید-آنلاین-قهوه-اوسکافه-4

پرتا فیلترها از نظر ظاهر و شکل به دو دسته نازل دار و بدون نازل یا عریان تقسیم می‌شوند.

در پرتا فیلترهای بدون نازل، سبد قهوه از پایین قابل رویت است و عصاره قهوه مستقیم از زیر سبد پرتا فیلتر خارج می‌شود.

پرتا فیلتر نازل دار، پرتا فیلتری است که عصاره قهوه از طریق گروپ موجود در زیر سبد خارج می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در منزل قهوه تهیه می‌کنید، می‌توانید به مقاله "معرفی انواع روش های تهیه قهوه با استفاده از انواع دستگاه ها و ابزارها" مراجعه کرده و از انواع ابزرهای تهیه قهوه در منزل مطلع شوید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه