آشنایی مختصری با قهوه اوگاندا

در ابتدای این مقاله و قبل از شروع به مطالعه لازم است مه به شما یادآوری کنیم که به دلیل اینکه موضوع این مقاله معرفی قهوه کشور اوگاندو است اگر فکر می‌کنید در رابطه با خرید قهوه اطلاعات شما اندک است حتما مقاله "چطور قهوه بخریم؟ - راهنمای جامع خرید قهوه" را مطالعه کنید.

قهوه اوگاندا از قهوه‌های مرغوب جهان، بهترین محصول صادراتی کشور اوگاندا و یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی و تجاری این کشور است.

آشنایی با قهوه اوگاندو - خرید قهوه - اوسکافه

به دلیل اینکه در کشور اوگاندو بیش از نیم میلیون نفر از جعیت این کشور به صورت مستقیم با صنعت خرید و فروش قهوه و قهوه اوگاندو در ارتباط هستند و میلیون‌ها نفر دیگر نیز در سراسر جهان برای امرار معاش و تامین هزینه خانواده خود به صنعت قهوه و قهوه اوگاندو وابسته‌اند، ما برای این مقاله موضوع قهوه اوگاندو را انتخاب کردیم.

تاریخچه کشت قهوه در اوگاندا به اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ باز می‌گردد.

کشت قهوه‌ اوگاندا اغلب در مزرعه‌های کوچک و بومی انجام می‌شود و در اوگاندو به سختی می‌توان مزرعه‌ای وسیع با میزان تولیدات انبوه را پیدا کرد.

به دلیل حجم بالای کشت قهوه در اوگاندو، این کشور به عنوان دومین تولید کننده آفریقایی قهوه و هفتمین تولید کننده قهوه در جهان قرار گرفته است.

به دلیل تولید بالای قهوه روبوستا در این کشور، بیشتر افراد تصور می‌کنند که در کشور اوگاندو تنها قهوه روبوستا کشت می‌کند در صورتیکه این تصور اشتباه است و در این کشور قهوه عربیکا هم کشت می‌شود. جالب است بدانید که قهوه عربیکای تولیدی در این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 

همه چیز درباره قهوه اوگاندو - فروشگاه آنلاین قهوه - اوسکافه

انواع قهوه اوگاندو

بیشترین قهوه تولیدی اوگاندا در اطراف دریاچه ویکتوریا در این کشور کشت می‌شود. قهوه روبوستا اوگاندا در منطقه جنگلی کامپالا و دریاچه ویکتوریا تولید می‌شود. قهوه عربیکا اوگاندا نیز در شرق این کشور و در کوهپایه‌های کوه الگان و همچنین در غرب و در نزدیکی مرز کونگو می‌روید.

قهوه‌ای که با نام تجاری ووگار به فروش می‌ رسد در کوه‌‌های غربی این کشور و ناحیه مرزی بین اوگاندا و کنگو می‌‌روید.

قهوه‌ی بوگیشو، قهوه‌ی مرغوب و محبوب دیگری است که در کوه پایه‌های کوه الگان در نزدیکی مرز کنیا می‌‌روید. قهوه‌ی بوگیشو از جمله قهوه ‌های عربیکای آفریقایی است که طعمی شرابی، همراه با رگه‌هایی از طعم میوه‌های مرکبات و توت ‌ها را دارا است.

۹۴% کشت قهوه اوگاندا را انواع قهوه روبوستا به خود اختصاص می‌دهد و معمولاً به صورت خشک فرآوری شده و از کیفیت بالایی برخوردار نیست و به همین دلیل انواع قهوه روبوستا اوگاندا معمولاً برای قهوه‌های فوری استفاده می شود.

با وجود کشت محدود قهوه عربیکا در اوگاندو این قهوه در تولید و صادرات قهوه در اوگاندا نقش بسیاری داشته است.

قهوه عربیکا که ۶% تولید اوگاندا را به خود اختصاص می‌دهد، غالباً در مزارع کوچک کشت شده و روش فرآوری آن مرطوب است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

به دلیل کیفیت بالای قهوه عربیکای اوگاندو در کشور ما هم قهوه عربیکای اوگاندو طرفداران بسیاری دارد.

یک فنجان قهوه‌ی اوگاندا، حاوی نوت‌هایی از اسیدیته شراب گونه‌ی آفریقای شرقی، همراه با شکلات شیرین و بافت غنی است. قهوه اوگاندا دارای فوم قهوه مناسب، طعم دلچسب و اسیدیته ملایم است.

به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه این مقاله، مقاله‌ی "آشنایی مختصری با قهوه برزیل" و "همه چیز درباره قهوه اندونزی" را مطالعه فرمایید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه