تفاوت نانوپرسو و مینی پرسو در چیست؟

علاقه زیاد مردم به قهوه باعث شد تا شرکت واکاکو دستگاه قهوه ساز با قابلیت حمل آسان توسط افراد، برای درست کردن قهوه اسپرسو، تولید نماید. مینی پرسو محصول شرکت واکاکو در سال ۲۰۱۴ طراحی و ساخته شد. تولید مینی پرسو توسط شرکت واکاکو انقلاب بزرگی در صنعت قهوه ایجاد کرد. این محصول با هزینه ای کمتر از یک دستگاه قهوه ساز برقی، قهوه اسپرسویی با غلظت و کرمای عالی تهیه می کند. شرکت واکاکو همواره به دنبال ارتقاء محصول فعلی بوده و در نهایت با الهام گیری از ایده های مشتریان خود و با کمک متخصصین خود، دستگاه قهوه ساز دیگری به نام نانوپرسو را تولید و روانه بازار کرد.

شما علاقمندان و عاشقان قهوه می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره "انواع روش های تهیه قهوه با استفاده از انواع دستگاه ها و ابزارها" به سایت "فروشگاه اینترنتی اوسکافه" مراجعه نمائید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با تفاوت های این دو دستگاه قهوه ساز قابل حمل آشنا کنیم. اما در ابتدا توضیحات کوتاهی در خصوص مینی پرسو و نانوپرسو می دهیم تا بیشتر با این دستگاه ها آشنا شوید. پس در ادامه با اوسکافه همراه باشید.

نانوپرسو یکی از جدیدترین دستگاه های قهوه ساز می باشد که از یک سیستم پمپ جدید برای درست کردن قهوه اسپرسو استفاده می کند. شما با این دستگاه قهوه ساز می توانید در هر مکان و جایی که هستید، از نوشیدن یک قهوه اسپرسو عالی لذت ببرید. کیفیت قهوه ای که شما با این دستگاه قهوه ساز تولید می کنید، هیچ تفاوتی با دستگاه های بزرگ قهوه ساز ندارد.

مینی پرسو یک دستگاه قهوه ساز همراه کوچک بوده که برای استفاده از آن نیاز به برق و شعله گاز نداریم. برای تهیه قهوه با مینی پرسو فقط کافی است قهوه و آب جوش را در داخل مخزن مخصوص خودشان ریخته و سپس پیستون دستگاه را آزاد کرده و شروع به پمپ کردن نمائید.

دستگاه قهوه ساز نانوپرسو در حالت کلی دارای شباهت زیادی با مینی پرسو است. به طور کلی می توان گفت که هر دو دستگاه دارای عملکرد یکسانی می باشند و از آن ها برای درست کردن قهوه اسپرسو استفاده می شود.

 

تفاوت های مهم این دستگاه های قهوه ساز عبارتند از:


۱- نانوپرسو کوتاه تر و سبک تر از مینی پرسو است.

۲- با وجود اینکه نانوپرسو کوچک تر از مینی پرسو است، اما مخزن آب آن بیشتر شده و امکان تهیه دو شات اسپرسو را می دهد.

۳- فشار بار مینی پرسو ۱۶ بار بوده و فشار بار نانوپرسو ۱۸ بار، یعنی در نانوپرسو به فشار دست کمتری برای پمپ کردن نیاز داریم.

۴- برای تمیز کردن هر دو دستگاه، نیازی به شست و شوی آن ها نداریم. کافیست آن ها را با استفاده از یک فرچه نرم و به همراه دستمال تمیز، پاک کنید. اما تمیز کردن نانوپرسو راحت تر از تمیز کردن مینی پرسو می باشد. زیرا نانوپرسو قابلیت جدا شدن قطعات از هم را دارد.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشین و اگه به دنبال مطالب بیشتری هستین به به سایت "فروشگاه اینترنتی اوسکافه" مراجعه نمائید.


نظر شما
ooscafe-logo