ooscafe-logo
دانستنی

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۶

تفاوت نانوپرسو و مینی پرسو در چیست؟

علاقه زیاد مردم به قهوه اسپرسو باعث شد تا شرکت واکاکو دستگاه اسپرسو ساز با قابلیت حمل آسان توسط افراد، تولید نماید. مینی پرسو محصول شرکت واکاکو در سال ۲۰۱۴ طراحی و ساخته شد. تولید مینی پرسو توسط شرکت واکاکو انقلاب بزرگی در صنعت قهوه ایجاد کرد. این محصول با هزینه ای کمتر از یک دستگاه برقی، اسپرسویی با غلظت و کرمای عالی تهیه می کند. شرکت واکاکو همواره به دنبال ارتقاء محصول فعلی بوده و در نهایت با الهام گیری از ایده های مشتریان خود و با کمک متخصصین خود، دستگاه اسپرسو ساز دیگری به نام نانوپرسو را تولید نموده و روانه بازار کرد.

شما علاقمندان و عاشقان قهوه می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره "روش های قهوه با نانو پرسو و مینی پرسو" به سایت "فروشگاه اینترنتی اوسکافه" مراجعه نمائید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با تفاوت های این دو دستگاه اسپرسو ساز قابل حمل آشنا کنیم. اما در ابتدا توضیحات کوتاهی در خصوص مینی پرسو و نانوپرسو می دهیم تا بیشتر با این دستگاه ها آشنا شوید. پس در ادامه با اوسکافه همراه باشید.

نانوپرسو یکی از جدیدترین دستگاه های اسپرسو ساز می باشد که از یک سیستم پمپ جدید برای ساخت اسپرسو استفاده می کند. شما با این دستگاه می توانید در هر مکان و جایی که هستید، از نوشیدن یک قهوه اسپرسو عالی لذت ببرید. کیفیت قهوه ای که شما با این دستگاه تولید می کنید، هیچ تفاوتی با دستگاه های بزرگ اسپرسوساز ندارد.

مینی پرسو یک دستگاه اسپرسوساز همراه کوچک بوده که برای استفاده از آن نیاز به برق و شعله گاز نداریم. برای تهیه قهوه با مینی پرسو فقط کافی است قهوه و آب جوش را در داخل مخزن مخصوص خودشان ریخته و سپس پیستون دستگاه را آزاد کرده و شروع به پمپ کردن نمائید.

دستگاه نانوپرسو در حالت کلی دارای شباهت زیادی با مینی پرسو است. به طور کلی می توان گفت که هر دو دستگاه دارای عملکرد یکسانی می باشند و از آن ها برای ساخت قهوه اسپرسو استفاده می شود.

تفاوت های مهم این دوستگاه عبارتند از:


۱- نانوپرسو کوتاه تر و سبک تر از مینی پرسو است.

۲- با وجود اینکه نانو پرسو کوچک تر از مینی پرسو است، اما مخزن آب آن بیشتر شده و امکان تهیه دو شات اسپرسو را می دهد.

۳- فشار بار مینی پرسو ۱۶ بار بوده و فشار بار نانوپرسو ۱۸ بار، یعنی در نانوپرسو به فشار دست کمتری برای پمپ کردن نیاز داریم.

۴- برای تمیز کردن هر دو دستگاه نیازی به شست و شوی آن ها نداریم. کافیست آن ها را با استفاده از یک فرچه نرم و به همراه دستمال تمیز، پاک کنید. اما تمیز کردن نانوپرسو راحت تر از تمیز کردن مینی پرسو می باشد. زیرا نانوپرسو قابلیت جدا شدن قطعات از هم را دارد.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشین.

 

محصولات ما:

مقالات مرتبط:

تفاوت بین قهوه ترک، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو در چیست؟

تفاوت بین قهوه ترک، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو در چیست؟

برای تهیه انواع روش‌های قهوه آن را چگونه آسیاب کنیم؟

برای تهیه انواع روش‌های قهوه آن را چگونه آسیاب کنیم؟

معرفی انواع روش های تهیه قهوه با استفاده از انواع دستگاه ها و ابزارها

معرفی انواع روش های تهیه قهوه با استفاده از انواع دستگاه ها و ابزارها