همه چیز درباره قهوه سبز

قهوه سبز چیست؟

در ساده‌ترین تعریف قهوه سبز را می‌توان اینگونه تعریف کرد: قهوه‌ی سبز مغز میوه‌ی درخت قهوه است. 

میوه‌ی درخت قهوه، گیلاس‌های رسیده قرمز رنگی است که درون آن دو دانه‌ (و در برخی مواقع یک دانه) سبز رنگ وجود دارد. این دانه‌ها همان قهوه سبز است.

میوه درخت قهوه پس از رسیدن چیده می‌شود و پوست آن جدا می‌شود. سپس دانه‌های سبز رنگ داخل آن که همان قهوه سبز است از داخل آن بیرون آورده می‌شود. قهوه سبز اگر رست شود (بوداده شود) به رنگ قهوه‌ای در می‌آید و این دانه‌های قهوه‌ی قهوه‌ای رنگ همان قهوه‌ای است که برای دم کردن از آن‌ استفاده می‌شود.

با توجه به موارد ذکر شده هنگام خرید قهوه دقت کنید که برای تهیه قهوه فرانسه و قهوه ترک و قهوه اسپرسو از قهوه سبز استفاده نمی‌شود.

قهوه سبز و لاغری

قهوه-سبز-لاغری-خواص-مضرات-فروشگاه-آنلاین-قهوه-اوسکافه-1

امروزه اغلب افراد نام قهوه سبز را بیشتر در کنار لاغری شنیده‌اند. زیرا از قهوه سبز بیشتر با عنوان قهوه ای برای کاهش وزن یاد می‌شود. اما بهتر است این نکته را بدانید که هنوز محققان و دانشمندان در خصوص تاثیر قهوه سبز بر کاهش وزن و لاغری به نتیجه مطمئنی نرسیده‌اند.

لاغری و کاهش وزن بیش از آنکه به وجود قهوه سبز وابسته باشد به شیوه زندگی سالم وابسته است و هرچه افراد سبک زندگی سالم‌تری داشته باشند از اندام مطلوب‌تری هم برخوردار می‌شوند.

 به گفته کارشناسان هیچ راهی بهتر و مطمئن‌تر از داشتن رژیم غذایی و ورزش مناسب در طولانی مدت نیست. بنابراین سعی کنید با تغییر شیوه زندگی، زندگی سالمی داشته باشید و در این راه، در صورت نیاز، از مکمل هایی مانند قهوه سبز و ... استفاده کنید. فراموش نکنید که قهوه و یا قهوه سبز تنها می‌تواند نقش مکمل داشته باشد و خود به تنهایی لاغر کننده نیست.

قهوه سبز به دلیل اینکه طعم تلخ قهوه‌های معمولی را ندارد معمولاً به عنوان یک دمنوش استفاده می‌شود.

انواع مکمل های قهوه سبز

قهوه-سبز-لاغری-خواص-مضرات-فروشگاه-آنلاین-قهوه-اوسکافه-2

قهوه سبز معمولا به صورت دانه است اما برای تهیه مکمل و دمنوش و استفاده از عصاره آن می‌توانید از پودر قهوه سبز هم استفاده کنید.

مکمل های قهوه سبز معمولا به شکل‌های مختلف از جمله کپسول و قرص در بازار موجود است.

روش تهیه قهوه سبز

قهوه-سبز-لاغری-خواص-مضرات-فروشگاه-آنلاین-قهوه-اوسکافه-3

برای تهیه قهوه سبز، می‌توانید یک قاشق چای ‌خوری پودر قهوه سبز را به همراه یک لیوان آب داغ در قهوه ‌جوش ریخته و منتظر بمانید تا جوش بیاید و دم بکشد. در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان، برای تهیه این مکمل قهوه سبز زمان کافی است. حال می‌توانید قهوه را از صافی رد کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

 نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این موضوع است که در مصرف زیاد این نوشیدنی هرگز افراط نکنید و حداکثر روزانه دو فنجان از آن را بنوشید و در کنار آن از دیگر نوشیدنی‌های حاوی کافئین استفاده کنید.

بهترین زمان برای خوردن قهوه سبز چه زمانی است؟

قهوه-سبز-لاغری-خواص-مضرات-فروشگاه-آنلاین-قهوه-اوسکافه-4

بهترین زمان برای مصرف قهوه سبز و تاثیر آن بر کاهش وزن و لاغری، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام است.

قهوه سبز را بلافاصله پس از غذا مصرف نکنید، زیرا می‌تواند باعث مسمومیت غذایی گردد.

خواص و مضرات قهوه سبز

قهوه-سبز-لاغری-خواص-مضرات-فروشگاه-آنلاین-قهوه-اوسکافه-5

قهوه سبز هم مانند قهوه بو داده شده دارای فواید و عوارض مختلفی است. به علت رست داده نشدن این نوع قهوه، کافئین و اسید کلروژنیک موجود در آن بیشتر از قهوه‌های رست داده شده است، و به همین علت فواید زیادی برای سلامتی دارد.

ابرای اطلاع از خواص و مضرات قهوه حتما مقاله "خواص قهوه" و "مضرات قهوه برای سلامتی بدن" را مطالعه کنید زیرا در اینصورت می‌توانید در خصوص خریدن قهوه، بهتر تصمیم گیری کنید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه