همه چیز درباره قهوه سبز

قهوه سبز و لاغری

امروزه اغلب افراد نام قهوه سبز را زیاد شنیده اند، قهوه ای که برای کاهش وزن زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، اما هنوز محققان و دانشمندان در خصوص تاثیر آن بر کاهش وزن و لاغری به نتیجه مطمئنی نرسیده اند. قهوه سبز همان دانه های معمولی قهوه هستند که رست داده نشده و خام می باشند.

لاغری و کاهش وزن نیازمند تغییر شیوه زندگی و سالم زندگی کردن در طولانی مدت است. به گفته کارشناسان هیچ راهی بهتر و مطمئن تر از داشتن رژیم غذایی و ورزش مناسب در طولانی مدت نیست. بنابراین سعی کنید با تغییر شیوه زندگی، زندگی سالمی داشته باشید و در این راه، در صورت نیاز، از مکمل هایی مانند قهوه سبز و ... استفاده کنید.

قهوه سبز طعم تلخ قهوه های معمولی را ندارد و معمولاً به عنوان یک دمنوش استفاده می شود.

انواع مکمل های قهوه سبز

قهوه سبز از پودر دانه قهوه سبز، عصاره قهوه و دانه قهوه سبز تهیه می شود.

انواع مکمل های این قهوه به شکل های مختلف از جمله کپسول قهوه سبز و قرص موجود است.

روش تهیه قهوه سبز

برای تهیه قهوه سبز، می ‌توانید یک قاشق چای ‌خوری پودر قهوه سبز را به همراه یک لیوان آب داغ در قهوه ‌جوش ریخته، سپس منتظر بمانید تا به جوش بیاید و دم بکشد. در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان، برای تهیه قهوه سبز کافی است. حال می توانید قهوه را از صافی رد کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

 نکته ای که باید به آن توجه کنید، در مصرف زیاد این نوشیدنی افراط نکنید و حداکثر روزانه دو فنجان از آن بنوشید و در کنار آن از دیگر نوشیدنی های حاوی کافئین استفاده کنید.

بهترین زمان برای خوردن قهوه سبز چه زمانی است؟

بهترین زمان برای مصرف قهوه سبز و تاثیر آن برای کاهش وزن و لاغری، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام است.

قهوه سبز را بلافاصله پس از غذا مصرف نکنید، زیرا می تواند باعث مسمومیت غذایی گردد.

خواص و مضرات قهوه سبز

قهوه سبز هم مانند قهوه بو داده شده دارای فواید و عوارض مختلفی است. به علت رست داده نشدن این نوع قهوه، کافئین و اسید کلروژنیک موجود در آن بیشتر از قهوه های رست داده شده است، و به همین علت فواید زیادی برای سلامتی دارد.

اگر شما هم علاقمند به خرید قهوه سبز شده اید و می خواهید در خصوص خواص و عوارض آن اطلاعاتی کسب کنید، کافیست به مقالات ما با عنوان های"خواص قهوه برای سلامتی" و "مضرات قهوه برای سلامتی بدن" مراجعه کنید تا بتوانید در خصوص خریدن یا نخریدن این نوع قهوه، بهتر تصمیم گیری کنید.

 


نظر شما
ooscafe-logo