با قهوه استارباکس بیشتر آشنا شوید

تاریخچه قهوه استارباکس

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1استارباکس و انواع قهوه استارباکس این روزها در جهان بسیار پر طرفدار است. کمپانی استارباکس، یک کمپانی امریکایی است.

اولین فروشگاه استارباکس در ۳۰ مارس سال ۱۹۷۱ در شهر سیاتل آمریکا با همکاری سه دوست به نام‌های جری بالدوینیک (معلم تاریخ)، زو سیگل (نویسنده) و گوردون بوکر (معلم زبان انگلیسی) تاسیس شد. این دوستان در دانشگاه سانفرانسیسکو با یکدیگر آشنا شده بودند و با الهام از آلفرد پیت اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود نمودند. آلفرد پیت مهارت بو دادن و رست قهوه را به این افراد آموزش داد و این دوستان اولین فروشگاه قهوه استارباکس خود را راه‌اندازی کردند.

استارباکس به چه معناست؟

شاید در رابطه با نام این برند برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که استارباکس به چه معناست و دلیل انتخاب این نام چه بوده است؟

در آن زمان گوردن بوکر به همراه تری هکلر مالک یک آژانس تبلیغاتی بود. تری هکلر اعتقاد داشت که اسامی که با ST آغاز می‌شوند برای تبلیغات دارای قدرت بیشتری هستند و انتخاب نامی که با ST آغاز شود را به مالکان استارباکس پیشنهاد داد.

در نتیجه مالکان به تهیه لیستی از اسامی که با ST آغاز شوند پرداختند و در نهایت به نام Strabo که نام یک معدن قدیمی بود رسیدند. در آن هنگام گوردن بوکر به یاد نام شخصیت رمان موبی به نام Starbuck افتاد و مالکان این نام را برای فروشگاه خود انتخاب کردند.

در ابتدای فعالیت، حوزه فعالیت استارباکس تنها فروش دان قهوه استارباکس بود و حتی زمانیکه هاوارد شولتز پیشنهاد فروش نوشیدنی گرم را به این دوستان ارائه داد با پاسخ منفی مواجه شد. زیرا در آن سال‌ها بیشتر مردم قهوه خود را تنها در خانه سرو می‌کردند و از نظر مالکان استارباکس ورود به حوزه فروش نوشیدنی می‌تواند استارباکس را از هدف اصلی خود دور کند.

با وجود رد پیشنهاد، شولتز انگیزه خود را از دست نداد و در سال ۱۹۸۵ موفق شد تعدادی کافی شاپ را تاسیس نماید.

در سال ۱۹۸۷ کافی شاپ‌های شولتز با شرکت استارباکس ادغام شد و اولین کافی شاپ‌ها تحت نام و برند استارباکس ایجاد گردید.

کمپانی استارباکس در حال حاضر در ایالات متحده تعداد ۱۲۹۳۷ شعبه، در کانادا تعداد ۱۲۷۳ شعبه و در ژاپن تعداد ۹۷۱ شعبه دارد. استارباکس علاوه بر شعبی که ذکر شد شعبه‌های دیگری در کشورهای مکزیک، شیلی، پرو، عربستان، ترکیه، استرالیا، چین، لبنان، امارات، اندونزی، مالزی، ایرلند، آلمان، فرانسه، یونان، اتریش و اسپانیا دارد.

استارباکس برای تولید قهوه‌های خود فقط از دانه‌های قهوه عربیکا استفاده می‌کند. این شرکت تمام تلاش خود را می‌کند تا از دانه‌های عربیکا که در مناطق مرتفع تهیه شده‌اند استفاده نماید، زیرا عطر و طعم پیچیده تر و قوی تری دارند. 

اکنون پس از آشنایی با تاریخچه قهوه استارباکس اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات در رابطه با تاریخچه قهوه هستید مقاله "تاریخچه قهوه در ایران" را مطالعه کنید.

محصولات شرکت استارباکس

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-2شرکت استارباکس محصولات خود را در دو مدل عرضه می‌کند:

۱. محصولات قهوه آماده و سایر نوشیدنی‌ها برای سرو و بیرون بر

۲. دانه‌ها و پودرهای قهوه

محصولات قهوه آماده برای سرو استارباکس، شامل نوشیدنی‌های گرم و سرد از قبیل قهوه، چای و آبمیوه است. قهوه‌های آماده استارباکس مدل‌های گوناگونی مانند: قهوه اسپرسو، قهوه ترک، قهوه فرانسه، لاته، موکا، قهوه آمریکانو و موارد مشابه دیگر دارد.

استارباکس در بخش محصولات خام یا اولیه که شامل دانه‌ها و پودرهای قهوه است دارای تنوع بالایی است و محصولاتی از نژادها با درجه کیفی‌های متفاوتی دارد.

اگر تمایل دارید در رابطه با انواع قهوه عربیکا و روبوستا اطلاعات بیشتری کسب نمایید مقاله " معرفی قهوه عربیکا، قهوه روبوستا " را مطالعه نمایید.

در ادامه این مقاله، بهترین دانه های قهوه استارباکس را به شما معرفی مینماییم.

۱. Starbucks Sumatra Dark Roast Whole Bean Coffee - استارباکس سوماترا با رست روشن و دانه های کامل

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-3سوماترا نام منطقه‌ای در کشور اندونزی است که قهوه‌های با کیفیتی تولید می‌کند. منطقه سوماترا یکی از معروف‌ترین انواع قهوه اندونزی را دارد و یکی از اسامی قهوه که در بیشتر مغازه‌های فروش قهوه به چشم می‌خورد این منطقه است. از جمله ویژگی‌های قهوه‌های سوماترا استارباکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         دانه های قهوه با رست تیره

·         ۱۰۰ درصد عربیکا

·         اسیدیته بسیار کم

·         طعم قوی و پررنگ با رایحه خاکی و گیاهی

شاید در اینجا سوالی که برای شما پیش آمده باشد در رابطه با رست قهوه باشد، اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رست قهوه هستید مقاله "رست قهوه و ویژگی‌های انواع رست" را مطالعه کنید.

اگر بگوییم قهوه سوماترا استارباکس بی‌نظیرترین ترکیب قهوه استارباکس است، اغراق نمی‌کنیم.

رست تیره سوماترا در عین حال قوی و خوش طعم است و یک فنجان از این قهوه‌ی استارکس مورد علاقه هر عاشق قهوه است و لذت و طعم به یاد ماندنی را برای او به ارمغان خواهد آورد.

۲. Starbucks Komodo Dragon Blend & reg

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-4همانطور که از نام این قهوه‌ی استارباکس مشخص است، ترکیب Komodo Dragon قهوه‌ای بی نظیر با طعم جالب و آتشین است. اگر از قهوه غلیظ و قوی لذت می برید و دوست دارید سایر طعم ها و رایحه ها را کشف کنید، این قهوه استارباکس برای شما مناسب است.

این محصول استارباکس به صورت دان عرضه می‌شود و شما می‌توانید براساس نوع قهوه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید آن را آسیاب نموده و یک قهوه اسپرسو و یا فرانسه بی‌نظیر را تجربه کنید. البته با توجه به رست این قهوه استارباکس بهتر است از آن برای تهیه قهوه اسپرسو، کاپوچینو، امریکانو و خانواده‌ی قهوه‌های بر پایه اسپرسو استفاده کنید.

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آسیاب قهوه هستید مقاله "نحوه آسیاب برای انواع روش‌های تهیه قهوه" را از دست ندهید.

از ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         رست تیره با طعم های قوی و غنی

·         دانه های قهوه ۱۰۰ درصد عربیکا

·         محصول مزارع کشور اندونزی

·         رایحه‌های گیاهی و خاکی

·         دانه های روغنی، مناسب برای اسپرسو

۳. Starbucks Pike Place Roast Coffee Medium Roast

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-5این قهوه‌ی استارباکس دارای دانه‌هایی با رست متوسط ​​است و مناسب برای تهیه قهوه اسپرسو و سایر نوشیدنی‌های بر پایه‌ی اسپرسو (کاپوچینو، لته) است. دانه‌های این محصول کاملا روغنی است و رست خیلی تیره‌ و قوی‌ای ندارد و  مناسب برای افرادی است که قهوه‌های متوسط علاقه دارند.

از ویژگی‌های این محصول قهوه استاربکس می‌توان به طعم صاف و متعادل آن اشاره کرد. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

·         مخلوط دانه‌های قهوه‌ی اقیانوس آرام و آمریکای لاتین

·         ۱۰۰ درصد عربیکا

·         دانه ها کاملا روغنی و مناسب برای نوشیدنی‌هایی بر پایه اسپرسو

·         طعم قوی با طعم های کاکائو و آجیل

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع نوشیدنی بر پایه‌ی قهوه اسپرسو مقاله "تفاوت بین انواع کاپوچینو، لته و نوشیدنی بر پایه‌ی قهوه اسپرسو" را مطالعه کنید.

۴. Starbucks Breakfast Blend Medium Roast Whole Bean Coffee - استارباکس مخلوط صبحانه با رست متوسط

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-6یکی از محصولات محبوب استارباکس قهوه صبحانه استارباکس است که دارای رست ملایم است. از ویژگی‌های محصول می‌توان به طعم صاف و قدرت مناسب اشاره کرد برخی دیگر از ویژگی‌های محصول عبارت است از:

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد قهوه عربیکا

·         رست متوسط ​​با یک تندی سبک

·         دانه‌های قهوه از آمریکای لاتین

·         دانه‌های قهوه خیلی روغنی، مناسب برای نوشیدنی‌های اسپرسو

·         طعم غنی و صاف با طعم و مزه روشن

اگر از مطالعه این مقاله لذت می‌برید به شما توصیه می‌کنیم مقاله "قهوه اسپشیالتی چیست؟" را هم حتما مطالعه کنید. ما در این مقاله خصوصیات یه قهوه ویژه و خاص را برای شما برشمردیم.

۵. Starbucks Caffe Verona Dark Roast Whole Bean Coffee - قهوه استارباکس ورونا با رست تیره

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-7رست تیره استارباکس یک ویژگی عمده دارد و آن طعم غنی، پررنگ و اسیدیته کم است. احتمالاً انتظار دارید که این رست طعم تلخی داشته باشد اما اینطور نیست. دانه‌های قهوه عربیکا مانند روبوستا نت تلخ ندارند و از آنجا که تمام مخلوط‌های استارباکس ۱۰۰ درصد عربیکا هستند. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·         طعم غنی و پررنگ با رایحه شکلات

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

·         دانه‌های کاملا روغنی

·         دانه‌های قهوه کشت شده در آمریکای لاتین

۶. Starbucks French Roast Whole Bean Coffee -  قهوه استارباکس فرانسه با رست کامل

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-7تا به اینجای مقاله محصولاتی از شرکت استارباکس را به شما معرفی کردیم که مناسب برای تهیه قهوه اسپرسو و سایر نوشیدنی‌ها بر پایه اسپرسو بود، اکنون قصد داریم تا شما را با یکی از محصولات این شرکت که برای تهیه قهوه فرانسه است آشنا کنیم.

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات در رابطه با تفاوت انواع قهوه هستید مقاله "تفاوت بین قهوه ترک، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو" را مطالعه کنید.

این قهوه‌ی استارباکس مخصوص عاشقان قهوه و به ویژه قهوه فرانسه است. قهوه فرانسوی استارباکس با رست تیره دارای طعم قوی و دودی است.

بهترین توصیف در مورد این قهوه‌ی استارباکس طعم و مزه قوی و بدون تلخی است. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

·         رست بسیار تیره

·         دانه های بسیار روغنی

·         طعم قوی و کامل با عطر و طعم دودی

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

·         دارای بدنه سبک و اسیدیته بسیار کم

·         محصول مزارع کشورهای آمریکای لاتین

۷.  Starbucks Guatemala Antigua - استارباکس گواتمالا آنتیگوا

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-8قهوه‌ی گواتمالا آنتیگوا یک جایگزین مناسب و عالی برای دانه‌های قهوه Casi Cielo است که فقط مدت کوتاهی در طول یک سال در دسترس است. از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به طعم شیرین آن اشاره کرد که سبب می‌شود قهوه‌ی مناسبی برای ترکیب با انواع خامه، شیر و شربت باشد.

از ویژگی‌های قهوه گواتمالا آنتیگوا استارباکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         رست متوسط ​​با مزه نرم و لطیف

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

·         طعم کاکائو و ادویه

·         دانه‌هایی از مزارع قهوه آمریکای لاتین

·         دانه‌هایی نه چندان روغنی

لازم به ذکر است که این قهوه‌ی استارباکس یکی از محصولات و ترکیبات خوب استارباکس برای تهیه اسپرسو با دستگاه‌های اسپرسوساز است.

اگر در رابطه با تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز اطلاعاتی ندارید نگران نباشید تیم اوسکافه در مقاله "طرز تهیه انواع قهوه اسپرسو، کاپوچینو و لته با دستگاه‌ قهوه ساز" نحوه تهیه قهوه با دستگاه را قدم به قدم آموزش داده است.

۸.  Starbucks Veranda Blonde Roast Blend

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-9این یک ترکیب استارباکس برای کسانی است که طعم سبک و صاف دوست دارند مناسب است. اگر معده شما به رست تیره یا متوسط ​​حساس است، باید این محصول را امتحان کنید. این قهوه استارباکس برای نوشیدنی‌های مخلوط با شیر، خامه، وانیل یا کارامل مناسب است. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

·         رست سبک با طعم نرم و ملایم

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

·         مخلوط قهوه مزارع آمریکای لاتین

·         طعم سبک با رایحه شکلات و آجیل

·         مناسب دستگاه‌های اسپرسو

·         دانه های قهوه‌ی نه چندان روغنی

۹.  Starbucks House Blend Whole Bean Coffee

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-1-10این ترکیب قهوه استارباکس کمی نرمتر از Pike Place Roast است. اگر یک فنجان قهوه خوب می‌خواهید که خیلی قوی نباشد، یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما این محصول است. دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا تضمین می‌کنند که هیچ تلخی در نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه شما وجود نخواهد داشت. برای کسانی که رست تیره را دوست ندارند و از تلخی آن آزرده می‌شوند این محصول قهوه استارباکس یک انتخاب مناسب است. ویژگی‌های این محصول عبارت است از:

·         دانه‌های ۱۰۰ درصد عربیکا

·         مخلوط دانه‌های قهوه از آمریکای لاتین

·         رست متوسط ​​با اسیدیته کم

·         طعم غنی با نت‌های شکلات و آجیل

·         ایده آل برای دستگاه‌های اتوماتیک اسپرسو

۱۰. Starbucks Kopelani Blend - مخلوط استارباکس کوپلانی

قهوه-استارباکسی-تاریخچه-فروشگاه-اینترنتی-قهوه-اوسکافه-111این قهوه ترکیبی از دانه‌های قهوه منطقه Kona و آمریکای لاتین است. رست این قهوه تیره است و اگر انتظار طعم سبک و شکلاتی دارید این محصول انتخاب مناسبی برای شما نیست. قهوه مخلوط استارباکس کوپلانی مناسب برای افرادی است که علاقه‌مند به قهوه‌هایی با طعم غنی و پررنگ هستند. برای آشنایی بیشتر شما دوستداران قهوه‌ی استارباکس به برخی از ویژگی‌های این محصول در زیر اشاره شده است.

·         دانه های قهوه از آفریقای شرقی و آمریکای لاتین

·         رست تیره با طعم غنی و قوی

·         دارای رایحه‌ی کارامل و طعم شیرین

·         دانه‌های قهوه Ka'u از منطقه Kona

این مقاله با هدف ارائه راهنمایی به دوستداران قهوه‌ای که علاقه‌مند به محصولات استارباکس هستند تهیه شده است امیدواریم که این لیست به شما کمک کند تا یکی از ترکیبات قهوه را که با سلیقه شما سازگار است پیدا کنید. اگر دستگاه آسیاب در منزل ندارید می‌توانید تمام این مخلوط‌ها را به عنوان یک قهوه آسیاب شده نیز پیدا کنید.

همچنین به شما توصیه می‌شود اگر برای تهیه قهوه از ابزارهای ساده‌ای همچون موکاپات و فرنچ‌پرس استفاده می‌کنید مقاله"طرز تهیه قهوه فرانسه، قهوه ترک و قهوه اسپرسو" را مطالعه نمایید.


نظر شما
فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه