قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی اوسکافه

به فروشگاه اینترنتی اوسکافه خوش آمدید!

در این توافق‌نامه شرایط و قوانین استفاده از وبسایت اوسکافه و هم‌چنین حقوق و الزامات شما مشخص شده ‌است.

پیشاپیش از اینکه برای خواندن این توافق‌نامه زمان می‌گذارید و آن را درک می‌کنید، از شما متشکریم.

تعاریف

کاربر: هر فردی که به هر طریقی از سایت بازدید یا از خدمات سایت استفاده می‌کند، کاربر نامیده می‌شود.

سایت: وب سایت اوسکافه به نشانی اینترنتی ooscafe.com است.

اوسکافه: در هر بخش از این متن، مترادف «سایت» است.

محصول: هر نوع محتوا یا محصولی که در سایت در دسترس کاربر قرار دارد.

بخش: هر یک از قسمت‌های ارائه خدمات سایت که به صورت مستقل، در قالب سایت فعالیت می‌کند. مانند بخش مقالات، فروشگاه، و غیره.

استفاده از خدمات: مشاهده هر صفحه از سایت، فارغ از اینکه عملی (اعم از ثبت‌نام، ورود اطلاعات و حتی کلیک کردن) صورت بگیرد یا خیر.

حساب کاربری: حساب کاربری پنلی است که کاربر با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کند.

عضو: هر بازدیدکننده‌ای که با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به بخش اعضای سایت وارد می‌شود.

قوانین عمومی

فروشگاه اینترنتی اوسکافه، بر ارائه و انتشار مطالب علمی، آموزشی و سرگرمی در حوزه مواد غذایی خصوصا قهوه، دمنوش، دسر و موارد مشابه دیگر متمرکز است.

توافق: توافق‌نامه‌ای که پیش روی شماست، توافقی بر اساس رضایت متقابل بین اوسکافه و کاربران است و در شرایطی قابل استناد است که به هر شکلی از محتوای وب‌سایت استفاده کنید. تمامی شرایط استفاده از سایت، بجز مواردی که در این توافق نامه تصریح شده، مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است. کاربر با استفاده از سایت، تمامی شرایط تصریح شده در این موافقت‌نامه و قوانین گفته شده را می‌پذیرد. در صورتی که در آینده، در قوانین مندرج، رویه‏‌ها، محصولات و ‏خدمات اوسکافه، تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و هربار استفادۀ کاربر از سایت از آن لحظه، به معنی پذیرش قوانین و مقررات همان زمان و با لحاظ کردن این تغییرات است.

 

عضویت در سایت

استفادۀ از برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده سبد خرید، سوابق خرید و موارد مشابه دیگر نیازمند عضویت در سایت است. هر کاربر با وارد کردن اطلاعات مشخص شده مانند نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه،  عضو سایت خواهد شد. فرآیند عضویت در سایت رایگان و با شمارۀ تلفن همراه معتبر امکان‌پذیر است. هنگام ثبت‌نام، از متقاضی عضویت درخواست می‌شود که به کدی که به شماره تلفن همراه او ارسال می‌شود را در سایت وارد کند تا صحت شماره تلفن وارد شده احراز شود و از ارسال پیام‌های ناخواسته به شماره‌های اشتباه جلوگیری شود.

سایت اوسکافه در هنگام ثبت‌نام عضو جدید، صحت شماره تماس وارد شده را از طریق ارسال پیامک بررسی می‌کند. مسئولیت صحت سایر اطلاعات وارد شده، از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس، کدپستی و سایر اطلاعات دریافت شده هنگام ثبت نام به عهدۀ صاحب حساب است.

پس از عضویت در سایت، مسئولیت پیام‌ها و یادداشت‌هایی که با هر حساب کاربری ثبت می‌شود، بر عهدۀ صاحب حساب است. بنابراین از در اختیار دیگران قراردادن اطلاعات حساب کاربری خود خودداری کنید.

حذف عضویت

هر یک از اعضای سایت می‌تواند درخواست لغو عضویت در سایت را (مثلاً به دلیل واگذاری شماره تلفن و موارد دیگر) داشته باشد. درخواست حذف حساب کاربری به عهدۀ صاحب حساب کاربری (عضو) است. این کار با تماس با شماره‌های اوسکافه (که در سایت ذکر شده است) امکان‌پذیر است. با حذف عضویت، امکان ورود به سایت و استفاده از این شماره برای ارسال پیام و سایر خدمات حذف می‌شود ولی‌ پیام‌ها و اطلاعات ثب شده در بانک اطلاعات ما باقی می‌ماند.

 شرایط انتشار محتوا: هرگونه به اشتراک‌گذاری محتوای تولید یا بازنشر شده در اوسکافه با ذکر منبع و درج لینک به سایت بلامانع است.

درج پیام

در بخش‌های مختلفی از سایت، کاربران می‌توانند اقدام به درج پیام و ارسال نظر کنند. در برخی از بخش‌های سایت، درج نظر منوط به «عضویت» است. هدف از ایجاد بخش نظرات در اوسکافه، به اشتراک‌گذاری تجربۀ‌ کاربران و اعضای سایت است.

استفاده کنندگان از سایت این امکان را دارند که در چارچوب مقررات فضای آنلاین، قوانین و عرف کشور، نظر خود را در مورد مطالب سایت درج کنند. نظرات پیش یا پس از انتشار مورد بازبینی قرار می‌گیرند. از آنجا که اوسکافه به عنوان فروشگاه اینترنتی در اینماد ثبت شده است، ملزم به رعایت و اجرای قوانین تعیین شده است. در این راستا، ممکن است برخی نظرات تایید نشوند، یا با اصلاحاتی در سایت درج شوند.

نمایش نظرات کاربران در سایت به‌ معنی تایید متن و محتوای آن‌ها نیست و اوسکافه در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده مسئولیتی ندارد. ضمناً، طبق قانون، در صورت درخواست نهادهای مسئول، اوسکافه ملزم به ارائه اطلاعات ثبت‌ کنندۀ نظر است. یکی از دلایلی که اوسکافه برای رفع مسئولیت‌های قضایی اقدام به عدم تایید، حذف یا اصلاح برخی نظرات می‌کند، در نظر گرفتن این ملاحضات است.

 

برخی از قوانین درج پیام در سایت عبارت است از:

محتوای پیام گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، موجب سوء‌استفاده، بد نام‌کننده، وقیحانه، رکیک و یا گستاخانه نباشد.

محتوای پیام به حقوق اشخاص دیگر تجاوز نکند.

محتوای پیام اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاص را افشا نکند.

حاوی درخواست‌های مالی و تجاری نباشد.

به هیچ شکل مصداق هرزنامه نباشد.

محتوای پیام خلاف قوانین جرایم رایانه‌ای و قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران، دستورالعمل‌ها و قوانین قضایی، جزایی و کیفری نباشد.

محتوای پیام خلاف دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های نهادهای قانونی مانند پلیس فتا، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی، وزارت ارشاد و غیره نباشد.

نکاتی برای تسهیل درج پیام‌های شما در بخش‌های مختلف سایت

1. فارسی بنویسید و از ارسال متن به صورت «فینگلیش» خودداری کنید.

2. از فضای خالی (Space) اضافی استفاده نکنید.

3. از کشیدن حروف، تکرار یک حرف، کلمه و ارسال ایموجی نامرتبط در متن خودداری کنید.

4. نظرات کاربران شامل نقاط قوت، ضعف و بر اساس آگاهی و اطلاع و تجربۀ شخصی باشد و به صورت خلاصه درج شود. در نظرات خود از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا و معایب خودداری کنید. بدیهی است که نظرات مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد یا پیش از درج در سایت، اصلاح می‌شود.

5. نظرات باید محترمانه و به دور از توهین باشد. بدیهی است که نظرات حاوی توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، تایید نخواهد شد.

6. از درج لینک سایت‌های دیگر، درج ایمیل، شماره تماس شخصی و یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در نظرات خودداری کنید.

7.  از درج نظرات غیرمطمئن، غیرمرتبط، غیر ضروری و بحث‌های متفرقه و شایعات خودداری کنید.

حریم خصوصی

جمع‌آوری اطلاعات شخصی اعضاء و استفاده از آن، تحت «سیاست حریم خصوصی» اوسکافه قرار می‌گیرد و عضویت در سایت به معنی پذیرش آن است. این سیاست‌ها به شرح زیر است:

1. اوسکافه اطلاعات شخصی شما را در اختیار هیچ نهاد یا سازمانی قرار نمی‌دهد. طبق قوانین کشور، تنها در صورت صدور دستور قضایی، این اطلاعات در اختیار مقامات قضایی قرار خواهد گرفت.

2. اطلاعات آشکار شما مانند نام و نام خانوادگی، تصویر یا آواتار در راستای خدمات اوسکافه استفاده می‌شود. اطلاعات خصوصی شما مانند ایمیل، شماره تلفن همراه و مانند آن منتشر نمی‌شود.

3. ارسال پیامک به اعضای سایت تنها با سرشماره‌های پیامکی 5000100206 جهت اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها و اطلاع رسانی و اخبار داخلی انجام می‌شود.

4. اعضای سایت در صورت عدم تمایل به دریافت پیامک‌ها و ایمیل‌ها می‌توانند عضویت خود را لغو کنند. عدم اقدام جهت لغو، به منزله موافقت با دریافت ایمیل‌ها و پیام‌ها و سلب حق اعتراض است.

5. اوسکافه تمام تلاش خود را برای حفظ اطلاعات شما می‌کند. در صورتی که اطلاعات اعضای سایت به هر شکل منتشر شوند اوسکافه تمام تلاش حقوقی و قضایی خود را برای تحت پیگرد قانونی قراردادن مسببین به کار خواهد بست اما مسئولیتی را از این لحاظ نمی‌پذیرد.

6. اوسکافه برای بهبود عملکرد، بهبود Navigation و استفاده در روال‌های هوش مصنوعی و BI تمامی فعالیت‌های کاربران در سایت را ذخیره و Log می‌کند.

پاسخگویی

 در ساعات اداری و روزها کاری از طریق تلفن و پیام‌رسان‌های زیر پاسخگوی سوالات شما هستیم:

تلفن تماس: 02166409658

پیام‌رسان‌ها: 09020875697

نشانی ما

تهران، خیابان انقلاب، خیابان سعید، پلاک 12، واحد 2

فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه