طرز تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات


در این ویدیو قصد داریم طرز تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات را به شما آموزش دهیم.

برای تهیه قهوه اسپرسو شما به قهوه آسیاب شده مناسب برای اسپرسو، آب، موکاپات و شکر (در صورت تمایل) نیاز دارید. قبل از انجام فرآیند دم کردن قهوه توجه داشته باشید که آسیاب قهوه شما باید مدیوم باشد و حتما به فروشنده قهوه ذکر کنید که به وسیله موکاپات قصد دارید قهوه را تهیه کنید.

ابتدا آب جوش را  داخل مخزن آب موکاپات ریخته و تا زیر سوپاپ آن را پر کنید (توجه داشته باشید که آب باید جوش باشد و مراقب باشید که دستتان نسوزد، زیرا مخزن به وسیله آب جوش داغ می‌شود). سپس فیلتر قهوه را بر روی مخرن گذاشته و پودر قهوه را در داخل آن بریزید لازم است بدانید که برای تهیه قهوه با موکاپات نباید قهوه را درون فیلتر فشرده کنید. حتما توجه داشته باشید که قهوه در لبه های رزوه‌ی موکاپات وجود نداشته باشد زیرا به مرور زمان باعث خوردگی واشر موکاپات می‌شود. سپس پارچ موکاپات را محکم بر روی آن ببندید.

موکاپات را بر روی شعله گاز قرار دهید (شعله باید زیاد باشد) و منتظر بمانید تا از داخل لوله‌ی پارچ عصاره قهوه خارج شود. وقتی این فرآیند آغاز گردید شعله گاز را کم کنید. توجه داشته باشید که وقتی آب مخزن تمام شد و دیگر قهوه از داخل لوله پارچ خارج نشد سریعا شعله را خاموش کنید، زیرا حرارت اضافی باعث سوختن قهوه می‌شود. اکنون اگر تمایل دارید از شکر استفاده کنید می‌توانید شکر را به قهوه اضافه کنید و یا اینکه در ظرفی مجزا مقداری شکر را با مقداری قهوه ترکیب کنید تا محلولی سفت بدست آید و آن را با سرعت بسیار بالا هم بزنید تا فومی تهیه شود، سپس این فوم و باقی مانده قهوه خود را در یک فنجان بریزید.

 


فروشگاه اینترنتی فروش قهوه اوسکافه